O Kongresie
Zgłoś nominacje
Zgłoś Kandydata
Zgłoś nominacje

Gala Nagród Rynku Dealerskiego 2024 | Łódź, 24 września, godz. 19:30

Wkrótce ogłosimy nominowanych

i uruchomimy głosowanie!

Zgłoś nominacje

W tym roku, już po raz 14. chcemy nagrodzić firmy, które w różnych obszarach wyróżniły się na dealerskim rynku (m.in. Dealera Roku, Dealera Aut Używanych, Dealera Flotowego). Tradycyjnie wręczymy także nagrody personalne (Menedżer Roku, Wschodząca Gwiazda, Człowiek Roku), a także wyłonimy Dealera Dobrych Uczynków.

Etap zgłoszeń do 14. edycji Nagród Rynku Dealerskiego za nami

Pierwszy etap należał jak zwykle do Was – naszych Czytelników.


Do 12 lipca mogliście zgłaszać tych, którzy Waszym zdaniem najbardziej zasłużyli na wyróżnienie.


Teraz redakcja „Dealera” wyłoni listę nominowanych.


Ogłosimy ją już 26 lipca, oddając Wam - internautom możliwość głosowania na poszczególne kandydatury!

CZYM SĄ NAGRODY RYNKU DEALERSKIEGO?

Nagrody Rynku Dealerskiego są uhonorowaniem firm i osób, które poprzez realizację ciekawych i odważnych działań osiągają wysoką dynamikę wzrostu, bądź które nowatorskimi koncepcjami i systematyczną pracą umacniają swoje biznesy oraz renomę branży automotive w Polsce. Każda z nagród to docenienie nie tylko strategii i skuteczności biznesowej, ale także intuicji, charakteru i indywidualnych umiejętności laureata. Nagrody Rynku Dealerskiego przyznawane są przez Miesięcznik Dealer od 2011 r.

Image
Zgłoś nominacje

Laureaci Nagród Rynku Dealerskiego 2023

Laureaci Nagród Rynku Dealerskiego 2023

Gala Nagród Rynku Dealerskiego 2024

Łódź, 24 września, godz. 19:30

Nominacje zostaną ogłoszone już 26 lipca!

Termin zgłoszeń upłynął

Tytuł Dealera Roku przyznamy w 4 kategoriach:

Grupa dealerska

Dealer z jedną lub dwiema lokalizacjami

Dealer aut używanych

Dealer flotowy (nagroda za skuteczną

sprzedaż i obsługę firm)

Tradycyjnie wyróżnimy nie tylko osiągnięcia biznesowe,
ale także branżowe działania charytatywne:

Dealer Dobrych Uczynków

Uhonorujemy również dealerskie osobistości:

Menedżer Roku

Wschodząca Gwiazda Rynku Dealerskiego

Zgłoś nominacje

Człowiek Roku Miesięcznika Dealer

Zachęcamy do zgłaszania nominacji w każdej z 8 kategorii.

Zaproponowane przez Was firmy i osoby mają szansę znaleźć się w wąskim gronie nominowanych do Nagród Rynku Dealerskiego. Ostateczną listę nominowanych (po trzy firmy/osoby w każdej kategorii) wyłoni redakcja „Dealera”.


Nominacje zostaną ogłoszone w piątek 26 lipca na stronie internetowej.

Zdecydują Kapituła i internet

Sposób wyłonienia laureatów będzie taki, jak w poprzednim roku. Przypomnijmy, o zwycięstwie w każdej kategorii decydują dwa rodzaje głosów: głosy oddane przez członków Kapituły Nagród (75 proc. wagi) oraz głosy internautów (25 proc.). Szczegóły wyboru laureatów Nagród Rynku określa Regulamin.

Laureatów 14. edycji Nagród Rynku Dealerskiego poznamy podczas wieczornej Gali Kongresu Dealerów, 24 września w Łodzi.


Szczegółowy opis nagrodzonych firm oraz osób, a także rozmowy z laureatami znajdą się z kolei w październikowym „Dealerze”. Wówczas okładka miesięcznika będzie należeć tradycyjnie do Człowieka Roku. Odpowiednią ekspozycję zyskają także pozostali laureaci.

PEŁNA LISTA LAUREATÓW NAGRÓD RYNKU DEALERSKIEGO 2023

Emil Frey Polska

Od czego w ogóle zacząć? Analizując wszystkie transakcje przeprowadzone przez Bemo w trakcie ostatnich kilkunastu miesięcy, trudno się nie pogubić, bo firma działała na wielu frontach i rynkach, zwłaszcza tam, gdzie w grę wchodziły marki Stellantisa. Wydaje się jednak, że na pierwszy plan wysuwają się poszerzenie portfolio o autoryzację Opla (Łódź, Poznań, Warszawa) oraz budowa wielomarkowego centrum motoryzacyjnego w podwarszawskich Falentach. Ale do „wyliczanki” należy też doliczyć kolejne dealerstwa Auto Clubu – stacje Citroena i Peugeota w Szczecinie, czy, sprawa zupełnie świeża – przejęcie Grupy Szpot, prowadzącej obiekty Opla, Citroena oraz Hyundaia w Swarzędzu k. Poznania.


Pozostali nominowani: Auto Forum, Grupa Cichy-Zasada

Grupa Bemo

Toyota Bielany to prawdziwy fenomen. Firma związana jest z japońską marką od ponad 30 lat. Działa w jednym dealerstwie na warszawskich Bielanach. Pojedyncza lokalizacja nie hamuje jednak dealera przed rozwojem. Wręcz przeciwnie – wypracowuje on w „mateczniku” coraz lepsze wyniki. W 2022 r. firma sprzedała 3766 nowych aut, notując ponad 43 proc. wzrostu (to najlepszy wskaźnik na Liście TOP50), zaś jej roczne przychody wzrosły w ostatnich czterech latach ponad dwa i pół raza (ze 174 mln zł w 2019 r. do 438 mln w 2022).


Pozostali nominowani: Auto-Servis Boroń, Grupa Germaz

Toyota Bielany

Największy autoryzowany dealer aut używanych w Polsce, który na czele zestawienia utrzymuje się od 5 lat. W 2022 r. sprzedaż aut z drugiej ręki na poziomie ponad 6,4 tys. szt. pozwoliła firmie wyprzedzić wicelidera (Emil Frey Polska) aż o 1,2 tys. pojazdów. Dealer prezentuje samochody używane w salonach, na placach grupy, a także na dedykowanej stronie internetowej (używane.plichta.com.pl). Grupa Plichta stawia też na wysoką jakość – każdy z pojazdów przechodzi przed sprzedażą rygorystyczny, ponadstuetapowy, proces weryfikacyjny.


Pozostali nominowani: Dynamica, RiA

Grupa Plichta

Click to play video
Click to play video
Click to play video

Emil Frey Polska

Firma Dominiki i Dariusza Bońkowskich z salonami w Poznaniu, Gorzowie Wlkp. i Szczecinie wie, jak zdobyć zaufanie klientów flotowych. Dealer BMW, Jaguara, Land Rovera, MINI i Toyoty owocnie współpracuje z wieloletnimi partnerami i ciągle pozyskuje nowych. Kontraktem, który może robić wrażenie, jest zrealizowana ostatnio dostawa aut dla Żabki Polska. Dealer wydał firmie 500 egzemplarzy modelu Toyota Yaris Cross Hybrid. Z kolei kilkadziesiąt hybrydowych Corolli wyjechało niedawno od dealera do GLS Poland.


Pozostali nominowani: Toyota Dobrygowski, Grupa PGD

Grupa Bońkowscy

Dom Samochodowy Germaz od lat wspiera lokalne i ogólnopolskie inicjatywy, w tym te doskonale znane – Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy czy Szlachetną Paczkę. Firma angażuje się również w promocję zdrowia oraz pomoc pacjentom borykającym się z różnymi chorobami (zwłaszcza onkologicznymi) – pomaga logistycznie m.in. fundacji Cancer Fighters oraz prowadzi zbiórki dla wrocławskiego hospicjum Formuła Dobra. Dealer angażuje się ponadto we wspieranie klubów sportowych z regionu, a także schronisk dla zwierząt.


Pozostali nominowani: Ignaszak Auto Salony, Motorpol Wrocław

Germaz

Karol Obiegły

Prezes zarządu Grupy Cichy-Zasada, lidera polskiego rynku w kategorii sprzedaż nowych samochodów (w 2022 r., licząc wolumen firmy Sobiesław Zasada Automotive, grupa sprzedała ponad 18,5 tys. aut). Minione miesiące to kontynuacja ponadprzeciętnej aktywności Obiegłego i jego dealerstw: przejęcie stacji tworzących stołeczną grupę Auto Wimar, dopinanie transakcji z bielską firmą Inter-Welm, a także liczne inwestycje obiektowe, m.in. Audi w Wieliczce, Porsche w Szczecinie oraz Audi Select Plus w Nowym Sączu i Koszalinie.


Pozostali nominowani: Krzysztof Dudziak, Andrzej Miszkiewicz

Click to play video
Click to play video
Click to play video

Emil Frey Polska

W opolskim dealerstwie od 15 lat, ale jako właściciel i dyrektor zarządzający – dopiero od 2022 r. Przykład modelowej ścieżki rozwoju i udanej sukcesji w ramach rodzinnej firmy. Pracował jako sprzedawca i doradca serwisowy, zarówno w Mitsubishi, jak i w Kii. Dziś firma Szic to autoryzowany dealer Kii oraz serwis Mitsubishi, który mimo pojedynczej lokalizacji osiąga dobre wyniki finansowe i wolumenowe (w ub.r. blisko 500 nowych aut).


Pozostali nominowani: Łukasz Adamski, Michał Bąk

Sebastian Szic

Odwagi i wizji nie można odmówić też Pawłowi Czeredysowi, właścicielowi Grupy PTH, odpowiedzialnemu za odbudowę polskich struktur sieci SsangYonga. Nowy importer potrzebował zaledwie kilkunastu miesięcy, by z marki, która jeszcze do niedawna była nad Wisłą jedynie Kopciuszkiem, stworzyć brand liczący się na rynku. O tym, że szef Grupy PTH nie boi się iść pod prąd, świadczą również inne inwestycje dealera – rozwijanie współpracy z siecią Stellantisa oraz kolejne importerskie plany dotyczące marek z Dalekiego Wschodu.


Pozostali nominowani: Piotr i Błażej Mrugalscy, Ireneusz Sikora

Paweł Czeredys


Click to play video
Click to play video

24-25 września, Łódź

Spotkanie branży!

2 dni, 18 prelegentów

20-minutowe wystąpienia

DLACZEGO WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ?

NAGRODY

SPOTKANIE

PROGRAM

Prelekcje „szyte” pod potrzeby właścicieli i menedżerów stacji dealerskiej

BANKIET

WYSTAWA

BADANIE SATYSFAKCJI

Dołacz do grona około 800 uczestników. Korzystaj z 30 godzin spotkań i rozmów w kuluarach

W ciągu 2 dni w jednym miejscu wszyscy najważniejsi biznesowi partnerzy dealerów

Prezentacja Badania to jedna z najbardziej emocjonujących chwil na Kongresie

Gala Nagród Rynku, czyli rozdanie dealerskich Oscarów

Przy lampce wina i dobrej muzyce rozmowy nabierają bardziej luźnego charakteru

KONTAKT

Katarzyna Kaczorek

+48 888 409 681

Obserwuj nas na:

ul. Komitetu Obrony Robotników 56
02-146 Warszawa

Tel. 22 243 63 86
redakcja@miesiecznikdealer.pl
www.miesiecznikdealer.pl