zgłoś udział

Nagrody Rynku Dealerskiego 2018

Zagłosuj na swojego kandydata do nagrody Dealer Roku!

zagłosuj

Szanowni Państwo,

Po raz dziewiąty, podczas Kongresu Dealerów Samochodów (Hotel Ossa****, Rawa Mazowiecka, 5-6 czerwca 2018 r.) przyznane zostaną Nagrody Rynku Dealerskiego. Tym razem zwycięzcy zostaną wyłonieni w ośmiu kategoriach.

W tym roku, już po raz kolejny, mają Państwo ogromny wpływ na wybór laureatów Nagrody. Mogą Państwo tego dokonać, biorąc udział w głosowaniu internetowym. Państwa opinia oraz decyzja Kapituły wskaże zwycięzców podczas wieczornej gali 9. Kongresu Dealerów Samochodów.

Poniżej znajdą Państwo listę wszystkich nominowanych wraz z uzasadnieniami oraz odnośnik do formularza.

GŁOSOWANIE TRWA DO 3 CZERWCA (NIEDZIELA) DO 23:59!

Zapraszamy do wypełnienia ankiety!

 

Nominacje do nagród Dealer Roku 2018:

 

Dealer Roku - duża grupa dealerska

Grupa Gezet

Wywodząca się z Gorzowa Wlkp. grupa już nie tylko konsekwentnie ugruntowuje dominującą pozycją na Ziemi Lubuskiej, ale również wzmacnia swoją obecność na rynku zachodniopomorskim (na dziś Gezet posiada w Szczecinie 4 z 10 reprezentowanych przez siebie marek: Fiata, Hondę, Jeepa oraz Iveco); wiele wskazuje też na to, że nie jest to bynajmniej nie koniec inwestycji lubuskiego dealera, a kolejne miesiące powinny przynieść ciekawe nowiny.

Grupa Pietrzak

Dealer ze Śląska – jeszcze do niedawna kojarzony głównie z koncernem Renault i Peugeot – osiągnął w 2017 r. najlepszy sprzedażowo wynik w historii: przekroczył barierę 5 tys. aut; z kolei ostatnie lata to przede wszystkim pozyskiwanie autoryzacji marek luksusowych – Ferrari, a następnie Maserati, zaś od kilku miesięcy grupa – jako jedyna w Polsce, krajach bałtyckich, Czechach i na Słowacji – oferuje w Katowicach także kultową markę Alpine.

Plichta Dealer Park

Dealer z Trójmiasta związany z koncernem Volkswagena po raz pierwszy w historii grupy znalazł się na sprzedażowym podium polskiego rynku dealerskiego oraz przekroczył granicę 10 tys. sprzedanych aut (osiągając dokładnie 10 055 nowych samochodów; +40 proc. r/r); co więcej, z głosów płynących z rynku da się wyciągnąć wniosek, że dealer nie powiedział ostatniego słowa – tak pod kątem ekspansji terytorialnej, jak posiadanych marek.

 

Dealer Roku - mała grupa dealerska

Auto Grupa Lis

Wywodząca się z Kalisza multibrandowa struktura dealerska od kilku lat stawia na mocny rozwój, który odbywa się zarówno poprzez akwizycję firm oraz obiektów, jak i budowę nowych salonów. W ostatnim czasie firma weszła do segmentu premium, otwierając dealerstwo marki Volvo w Kaliszu. Auto Grupa Lis jest też o krok od debiutu w gronie 50 największych dealerów w Polsce.

Carolina Car Company

Za dążenie do rozwoju i odważne decyzje biznesowe. Przed kilkoma laty firma uruchomiła – w miejscu byłego dealerstwa marki Toyota – salon przeznaczony wyłącznie dla samochodów używanych. Niespełna dwa lata temu wyszła poza województwo mazowieckie, uruchamiając dealerstwo Toyoty w Bielsku-Białej. Grupa szybko zaczęła wykorzystywać potencjał na Podbeskidziu, co przyczyniło się do zwiększenia sprzedaży w ubiegłym roku o blisko 75 proc. (pozwoliło to firmie na skok na Liście TOP50 aż o 18 pozycji).

Duda-Cars

Nie tylko za zwiększenia liczby lokalizacji w ostatnich latach, ale także za ich umiejętne wdrożenie w strukturę grupy dealerskiej, co przekłada się na okazałe wzrosty sprzedaży. W rezultacie firma związana wyłącznie z producentem marki Mercedes-Benz w 2018 r. zadebiutowała na Liście TOP50 – i to od razu na wysokim 33. miejscu. Duda-Cars dywersyfikuje też swoje działania sprzedażowe, oferując nie tylko samochody nowe i używane, ale również auta klasyczne (ta działalność odbywa się w ramach brandu Legends Duda-Cars).

 

Dealer Roku – dealer z jedną lub dwoma lokalizacjami

Auto-Zięba

Jedna z nielicznych firm na rynku, która, mimo że działa zaledwie w jednej lokalizacji, regularnie notowana jest w gronie 50 największych dealerów w Polsce. Firma z Katowic, posiadająca autoryzacje marek Renault, Dacia i Isuzu, od dwóch lat sprzedaje ponad 2 tys. nowych samochodów rocznie. Co ważne, osiąga przy tym bardzo dobre wyniki finansowe i regularnie otrzymuje tytuł najlepszego dealera sieci Renault.

Frank-Cars

Za wyniki osiągane na trudnym częstochowskim rynku. Przed kilkoma laty dealer wprowadził do Częstochowy brand BMW, a już w 2017 r. jego salon zdobył tytuł sprzedażowego dealera roku niemieckiej marki premium. Łącznie – wraz z salonem Forda – Frank-Cars sprzedał w ubiegłym roku ponad 1400 nowych samochodów. Od wielu lat dealer prowadzi też dział adaptacji samochodów dostawczych, które dostarcza do klientów instytucjonalnych z całej Polski.

Grupa Bońkowscy

Za konsekwentną realizację strategii, która zakłada organiczny i terytorialny rozwój związany z markami BMW, MINI i Toyota. W najbliższych miesiącach dealer otworzy salon BMW w Gorzowie Wlkp. oraz blacharnię-lakiernię w Szczecinie. Grupa Bońkowscy z powodzeniem prowadzi również – wraz z kilkoma innymi dealerami Toyoty – spółkę Rentis, która koncentruje swoją działalność na wynajmie krótkoterminowym w sektorze turystycznym i assistance.

 

Dealer Roku - dealer aut używanych

Auto Centrum Golemo

Za wieloletnie zaangażowanie w rozwój działu aut używanych, które sprawiło, że do klientów Auto Centrum Golemo w 2017 r. trafiło niemal tysiąc „używek”; tym samym firma otworzyła pierwszą „15” Listy TOP50 Największych dealerów aut używanych, stworzoną przez miesięcznik „Dealer”; co więcej, osiągnęła przy tym bardzo wysoki wskaźnik sprzedaży samochodów używanych do nowych, który w 2017 r. osiągnął u dealera wartość 0,54.

Grupa Krotoski-Cichy

Za prężny rozwój biznesu dedykowanego „używkom” i pokaźną sprzedaż w 2017 r. na poziomie ponad 4 tys. aut, co uczyniło grupę liderem sprzedaży samochodów używanych na rynku dealerskim w Polsce; a także za inwestycję w nowy, czwarty już salon dedykowany „używkom” (w Przeźmierowie pod Poznaniem), a tym samym – efektywny i konsekwentny rozwój brandu Sieć Komisów Dealerskich Grupy Krotoski-Cichy.

Grupa Cygan

Za sukcesywny i profesjonalny rozwój działu samochodów używanych oraz znaczącą aktywność w tym obszarze, która zaowocowała imponującym wolumenem sprzedanych „używek”, wynoszącym w 2017 r. blisko 2 tys. aut; przyniósł on niemal 50-proc. wzrost sprzedaży rok do roku oraz wysoki współczynnik samochodów używanych do nowych (0,41) – sprawiło to, że firma zajęła 4. lokatę na liście największych dealerów aut używanych.

 

Dealer Roku – dealer flotowy

Auto Watin

Dealer Forda z Poznania zwiększył swoją sprzedaż w ciągu ostatnich 2 lat o ponad 70 proc. (jak deklarują zarządzający – bez ani jednej sztuki reeksportu; w 2017 r. firma sprzedała z jednej lokalizacji blisko 1,1 tys. aut); to głównie efekt właśnie rozbudowanego programu flotowego, który realizowany jest przez dedykowany, wieloosobowy zespół przedstawicieli handlowych oraz kadrę specjalistów zajmujących się opieką posprzedażną.

Grupa Auto Wimar

Za imponujący wolumen sprzedaży w 2017 r. (niemal 6,5 tys. nowych aut), wysoką dynamikę wzrostu (+21 proc. r/r) oraz ugruntowanie swojej pozycji na stosunkowo „świeżym” dla siebie rynku olsztyńskim; co warto podkreślić, w samej Warszawie firma od lat związana jest z autoryzacją wyłącznie jednej marki – Skody.

Impwar

Wieloobiektowy, choć jednomarkowy, dealer Nissana (Wrocław, Bielany Wrocławskie, Legnica), który w 2017 r. sprzedał blisko 1,5 tys. nowych aut; nie byłoby to możliwe bez szerokiego rozwoju różnych kanałów sprzedaży flotowej – firma dostarczyła m.in. 200 „elektrycznych” Nissanów (190 Leafów i 10 eNW200) dla Vozilli – projektu car sharingowego zainicjowanego przez miasto Wrocław (dealer zajmuje się też serwisem tych aut).

 

Wschodząca Gwiazda Rynku Dealerskiego

Przemysław Chwaliński, BCH Chwaliński

Za umiejętne zarządzanie strukturą dealerską, która w ostatnich latach zwiększyła swoją sprzedaż aut oraz stan posiadania. Firma pozyskała autoryzację marek Fiat Professional i Suzuki. Z kolei opolski obiekt Forda znalazł się w gronie kilku flagowych lokalizacji na terenie Polski, które uzyskały miano salonu Ford Store.

Adam Fiedorowicz, Polbis Auto Toruń

Za innowacyjne rozwiązania handlowe wprowadzone w sprzedaży detalicznej oraz flotowej, które przełożyły się na wzrosty sprzedaży samochodów nowych i używanych. W ubiegłym roku sprzedaż Grupy Polbis Auto wzrosła o 22 proc., a Polbis Auto Toruń – o 30 proc. Efektownie prezentują się także wskaźniki ekonomiczne spółki Polbis Auto Toruń. W 2017 r. wypracowany zysk był aż o 900 proc. większy niż rok wcześniej!

Mikołaj Szadkowski, Motortest

Za umiejętność wcielenia się w rolę lidera zespołu i poprowadzenia firmy w momencie bardzo trudnej i niezaplanowanej sukcesji. Za wykorzystywanie nowoczesnych rozwiązań informatycznych, które są wykorzystywane w zarządzaniu stacją dealerską na konkurencyjnym, warszawskim rynku.

 

Dealer Dobrych Uczynków

Grupa Dąbrowscy

Za pomoc fundacji „Biegamy z Sercem” i sponsorowanie fundacyjnych akcji, które łączą aktywność sportową z pomocą osobom potrzebującym. Za długoletnie zaangażowanie w pomoc Ośrodkowi Rehabilitacyjno-Edukacyjnemu dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej pw. Św. Rafała Archanioła w Rusinowicach, sponsorowanie sprzętu rehabilitacyjnego, opiekę nad ośrodkowymi autami oraz pomoc w nagłych potrzebach.

Grupa Karlik

Za ofiarowanie swoich aut dwóm organizacjom: Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Równy Start, które prowadzi Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy im. Bł. Sancji Szymkowiak oraz Drużynie Szpiku, dzięki czemu organizacje te mogą lepiej i łatwiej realizować swoje cele, wspierając chorych i niepełnosprawnych. Za propagowanie idei pomagania wśród pracowników Grupy, którzy w ramach wolontariatu wspierają mamy dzieci chorych onkologicznie.

Nazaruk Service

Za otwartość na potrzeby osób chorych i pozostających w trudnej sytuacji oraz zaangażowanie w wiele działań na rzecz wychowanków domów dziecka, podopiecznych szpitali i hospicjów; za udział w akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. A także za wyjątkowe i osobiste zaangażowanie prezesa Jerzego Nazaruka w działalność Lubelskiej Akcji Charytatywnej, w tym aktywny udział – jako aktor na scenie – w spektaklach charytatywnych.

Człowiek Roku Miesięcznika „Dealer”

Stanisław Górski i Stanisław Sobiło

za przejęcie dealerstwa Volkswagena w Kielcach i rozpoczęcie inwestycji w markę Audi na tym rynku; ale przede wszystkim za odważną i bardzo dalekowzroczną decyzję o podziale tworzonej wspólnie Grupy Autorud na dwa niezależne dealerstwa, co ma umożliwić m.in. wprowadzenie do spółek dzieci obydwu właścicieli, a w przyszłości sprawne przeprowadzenie sukcesji. Za danie przykładu, jak w zgodny i przemyślany sposób zrobić „krok naprzód”, czyli przygotować firmę dla kolejnego pokolenia w okresie, gdy pierwsi właścicieli wciąż nią aktywnie zarządzają. Dziś dawna Grupa Autorud to już dwie odrębne działalności: jedna z lokalizacją w Rzeszowie, druga w Stalowej Woli i Kielcach.

Jarosław Kulej

Za odważne wyjście poza rodzime Trójmiasto i zakup dealerstw marek KIA oraz Ford w Olsztynie – oznacza to dla firmy JD Kulej zarówno nowy rynek działania, jak i – w przypadku Forda – nową markę. Ponadto dealerstwo zarządzane przez Jarosława Kuleja znajduje się w przededniu otworzenia w Rumii salonu Citroena. Tym samym firma dołoży do swojego portfolio czwartą już markę oraz wzmocni pozycję w Grupie PSA (dealer wywodzi się z sieci Peugeota, którego auta oferuje w Gdyni i Rumii).

Aleksander Plichta

Dealerstwa należące do Aleksandra Plichty osiągnęły w ubiegłym roku najwyższe wzrosty sprzedaży (+40 proc. w skali roku!) i największy awans wśród pierwszej dziesiątki; grupa Plichta Dealer Park, związana wyłącznie z koncernem Volkswagena, po raz pierwszy w historii znalazła się też na sprzedażowym podium oraz przekroczyła granicę 10 tys. sprzedanych aut (osiągając dokładnie 10 055 nowych samochodów); co nie bez znaczenia dla nominacji, niewiele jest dzisiaj największych firm dealerskich w kraju, które byłyby tak mocno kojarzone personalnie z osobą samego właściciela.

 

Zachęcamy do oddawania głosów. Głosowanie internetowe kończy się 3 czerwca 2018 r. o północy.

 

Tymczasem przypominamy, kto odebrał Nagrody Rynku Dealerskiego w 2017 r.

  Dealerzy uhonorowani

To już tradycja, że podczas Kongresu nagradzamy najlepszych i najbardziej kreatywnych dealerów. Które firmy wyróżniono tym razem? Kto zapracował na laury personalne: tytuł Człowieka Roku Miesięcznika Dealer oraz Wschodzącej Gwiazdy?

Wybór laureatów - podobnie jak w poprzednich latach - składał się z kilku etapów. Najpierw pretendentów do nagród wytypowała redakcja miesięcznika "Dealer". O tym, kto spośród 27 nominowanych w 9 kategoriach okazał się zwycięzcą, zdecydowała Kapituła Nagród Rynku Dealerskiego, składająca się z ekspertów, przedstawicieli rynku dealerskiego i okołodealerskiego oraz internauci. Ich głosy ważyły odpowiednio 75 i 25 proc.

Śmiało można stwierdzić, że 7. edycja Nagród Rynku była wyjątkowa. Z kilku względów. Po pierwsze, tegoroczną nowością była kategoria - "Najlepszy dealer flotowy". Po drugie, w głosowaniu internetowym oddano rekordową liczbę głosów - ponad 1,5 tys. Po trzecie, ostateczna rozgrywka była najbardziej wyrównana spośród wszystkich dotychczasowych finałów - w przypadku niektórych kategorii wynik ważył się do ostatnich minut, a o końcowym werdykcie zadecydowały dosłownie minimalne różnice. Zacięta rywalizacja nie mogła jednak dziwić, bo osiągnięcia wszystkich nominowanych są naprawdę imponujące. Co ciekawe, z precedensowym rozstrzygnięciem mieliśmy do czynienia w przypadku nagrody specjalnej. Tytuł "Człowieka Roku Miesięcznika Dealer" po raz pierwszy powędrował do duetu. Czym zaskoczy nas przyszłoroczna edycja nagród? Wszystko w rękach dealerów.

   

KATEGORIA 1:

Najlepsza duża grupa dealerska roku (dealer posiadający więcej niż 5 lokalizacji)

Grupa Autoremo

Grupa Autoremo, firma o podhalańskich korzeniach, której historia sięga 1981 r., to dziś jedna z dynamiczniej rozwijających się firm dealerskich w Polsce. Tworzy ją sieć salonów i serwisów Autoremo, Anndora oraz Autoneo, oferujących samochody marek Skoda, Volkswagen, Renault, Dacia, Mazda i Hyundai. W minionym roku Grupa silnie zaznaczyła swoją obecność w Krakowie – w czerwcu otworzyła wielomarkowy salon Renault, Dacii oraz Mazdy, a nieco później salon Hyundaia. Nowe obiekty przyczyniły się do osiągnięcia w 2016 r. przez Grupę Autoremo blisko 30 proc. wzrostu sprzedaży (ponad 3 tys. sprzedanych aut).

 

  Pozostali nominowani w kategorii Najlepsza duża grupa dealerska roku (dealer posiadający więcej niż 5 lokalizacji)

PGA Polska (za konsekwentną ekspansję na nowych rynkach, w tym otwarcie punktu City Motors z autoryzacją Volkswagena w Gdańsku, oraz profesjonalny rozwój sprzedaży aut używanych i stworzenie dedykowanego im brandu – Otosfera), Grupa Zasada (za jedną z ciekawszych transakcji przejęcia ubiegłego roku: zakup łódzkiego salonu Alfa Romeo, Lancii i Jeepa firmy Autotraper).

 

KATEGORIA 2:

Najlepsza mała grupa dealerska roku (dealer posiadający nie więcej niż 5 lokalizacji)

Grupa Karlik

Dealer z Poznania, sprzedający auta sześciu marek – Honda, Hyundai, Jaguar, Land Rover, Peugeot i Volvo – może mieć powody do zadowolenia. To już kolejna Nagroda Rynku Dealerskiego, którą Grupa Karlik ma na swoim koncie. W ubiegłym roku firma została doceniona za rozwój działalności w dziale aut używanych oraz najlepszą inicjatywę marketingową. Tegoroczne wyróżnienie przyznano Grupie za przemyślaną i skuteczną dywersyfikację dealerskiego biznesu. W 2016 r. Grupa Karlik uruchomiła w Poznaniu nowy punkt – salon Jaguara i Land Rovera. Jedną z ważniejszych biznesowych inicjatyw dealera minionego roku było także wyodrębnienie brandu Karlik Premium Cars, dedykowanego sprzedaży używanych samochodów premium.

  Pozostali nominowani w kategorii Najlepsza mała grupa dealerska roku (dealer posiadający nie więcej niż 5 lokalizacji)

Grupa Autorud (za konsekwentny rozwój i silną pozycję na Podkarpaciu i serię inwestycji powiększających obszar działania Grupy, w tym autoryzację Skody w Rzeszowie oraz nabycie 100 proc. akcji dealerstwa Autocentrum Kielce), Toyota Romanowski (za wkroczenie z Toyotą na rynek krakowski oraz kilka lat stałych wzrostów sprzedaży, w 2016 roku był to skok o 45 proc.; należący do dealera salon Lexusa w Krakowie od 8 lat sprzedaje najwięcej aut tej marki w Polsce).

 

KATEGORIA 3:

Najlepszy dealer (dealer posiadający jedną lub 2 lokalizacje)

Polbis Auto

Zaskakujący i odważny – tak w dużym skrócie można określić zeszłoroczny biznesowy ruch firmy Polbis Auto, za który został wyróżniony olsztyński dealer. Firma zakupiła od Z&Z Auto Złomańczuk dealerstwo Skody w Toruniu. Obydwa salony – w Olsztynie i Toruniu –sprzedały rok temu łącznie 1638 aut. Taki wynik plasuje Polbis Auto w gronie pretendentów do Listy TOP50.

 

  Pozostali nominowani w kategorii Najlepszy dealer (dealer posiadający jedną lub 2 lokalizacje)

Zaborowski (za rozszerzenie swojego biznesu o nową markę – Opel, imponujące wyniki w marce Nissan i dywersyfikację biznesu poprzez sprzedaż i serwis motocykli marki Harley), BMW Sikora (za odważną decyzję inwestycyjną o wejściu na rynek opolski, w efekcie czego BMW Sikora stanie się jedyną firmą z polskim kapitałem posiadającą 3 oddziały marki BMW – Mikołów, Bielsko-Biała, Opole, oraz oryginalną promocję aut elektrycznych – oferowanie „elektryków” jako aut zastępczych w serwisie).

 

KATEGORIA 4:

Najlepszy dealer aut używanych

Toyota Dobrygowski

Toyota Dobrygowski to firma z długoletnią tradycją, której mocną stroną jest nie tylko sprzedaż nowych aut rodzimej marki – Toyota, ale także profesjonalna sprzedaż samochodów używanych innych brandów. Auta sprzedawane są z dwóch placów – w Lublinie i podwrocławskiej Długołęce. Dział samochodów używanych firmy nieustannie się rozwija, dzięki czemu Toyota Dobrygowski zdobywa coraz więcej klientów. W 2016 r. dealer sprzedał 25 proc. „używek” więcej w porównaniu z ubiegłym rokiem – osiągnął wynik 1500 sprzedanych aut używanych, co stanowi około 70 proc. sprzedaży nowych aut dealerstwa.

  Pozostali nominowani w kategorii Najlepszy dealer aut używanych

Carolina Car Company (za wieloletni rozwój działu samochodów używanych i imponującą sprzedaż „używek”, która osiągnęła niemal 1000 aut), Odyssey (za prężny rozwój działu sprzedaży samochodów używanych, w tym stworzenie dodatkowej przestrzeni dla aut używanych i powiększenie zespołu zajmującego się działem „używek”).

 

KATEGORIA 5:

Najlepsza inicjatywa marketingowa roku

Grupa Zdunek

Dealer z Trójmiasta wie, jak profesjonalnie i konsekwentnie budować markę i wizerunek firmy. Wysokiej jakości, różnorodne działania promocyjne prowadzone przez Grupę Zdunek (m.in. sponsoring gdańskiej drużyny żużlowej, aktywność w mediach społecznościowych, współpraca z ambasadorami marek oraz zaangażowanie w liczne regionalne wydarzenia i inicjatywy) kolejny raz docenili członkowie Kapituły Nagród Rynku Dealerskiego i internauci (firma została już wyróżniona w tej kategorii parę lat temu – za sponsoring filmu „Czarny czwartek”) – mówił tuż po wręczeniu nagrody Tadeusz Zdunek, prezes Grupy.

 

  Pozostali nominowani w kategorii Najlepsza inicjatywa marketingowa roku

Grupa Wróbel (za oryginalne działanie – akcję „Gwiazda na Horyzoncie. Mercedes-Benz. Born to be a star” – profesjonalną sesję zdjęciową z Mercedes-Benz SL 63 AMG w filmowym stylu, podczas festiwalu filmowego we Wrocławiu), Jaszpol (za nowoczesną i niekonwencjonalną koncepcję oraz profesjonalną organizację Mobilnego Salonu Samochodowego – punktu dealerskiego w łódzkich centrach handlowych).

 

KATEGORIA 6:

Najlepszy dealer flotowy

Grupa Carsed

Od wielu lat Grupa Carsed bardzo mocno stawia na klientów flotowych. Dotychczas sprzedaż aut odbywała się głównie poprzez salon w Siedlcach i Mińsku Mazowieckim. Firma postanowiła jednak w nieszablonowy sposób wykorzystać rynkowy potencjał i jako pierwsza w kraju otworzyła w Warszawie obiekt dealerski przeznaczony wyłącznie do obsługi klientów flotowych (powierzchnia: 1200 m2, możliwość jednoczesnego wydania pod dachem ponad 50 samochodów). To głównie skuteczna realizacja tej pionierskiej inwestycji zdecydowała o przyznaniu dealerowi lauru w debiutującej w tym roku kategorii Nagród Rynku.

 

  Pozostali nominowani w kategorii Najlepszy dealer flotowy

Grupa Bońkowscy (za pozyskiwanie klientów flotowych dla marek Toyota, BMW i Mini, w tym rozpoczęcie współpracy z car-sharingową firmą 4Mobility), Gall ICM (za bardzo wysokie wyniki sprzedażowe w oparciu o jedną lokalizację i jedną markę – w 2016 r. wrocławska firma sprzedała 2300 samochodów marki Skoda).

   

KATEGORIA 7:

Dealer Dobrych Uczynków

Mercedes-Benz Witman

Dobroczynna działalność firmy Mercedes-Benz Witman zasługuje na uznanie. Dealer z Gdańska od lat pomaga Fundacji Hospicyjnej działającej na rzecz osób dotkniętymi najcięższymi chorobami. Firma sponsoruje paczki dla podopiecznych Fundacji, zbiera datki na jej potrzeby oraz finansowo i logistycznie angażuje się w różnego rodzaju wydarzenia i przedsięwzięcia. – Ta kategoria jest bardzo specyficzna, bo pomaga się nie dla rozgłosu, ale z potrzeby serca. Dlatego ta nagroda jest dla nas motywacją do dalszych działań na rzecz innych – mówiła podczas gali wręczenia nagród Katarzyna Graj z Mercedes-Benz Witman.

 

  Pozostali nominowani w kategorii Dealer Dobrych Uczynków

BMG Goworowski (za aktywny udział w wielu dobroczynnych inicjatywach, w tym darowiznę na rzecz warszawskiego szpitala, wsparcie logistyczne WOŚP, finansową pomoc przy realizacji charytatywnego XXIV Koncertu Polskiego Czerwonego Krzyża, a także wsparcie schroniska „Ciapkowo”) i Duda-Cars (za wieloletnią pomoc Fundacji Rodziny Duda im. Maksymiliana Dudy, loterię dobroczynną na rzecz własnych pracowników będących w trudnej sytuacji, a także za zapewnienie transportu dla… świętego Mikołaja do dzieci z wielkopolskich szpitali i domów dziecka).

   

KATEGORIA 8:

Człowiek Roku Miesięcznika Dealer

Andrzej i Jan Garcarkowie

Prestiżowy tytuł przyznawany przez Miesięcznik Dealer po raz pierwszy trafił do duetu – Andrzeja i Jana Garcarków, którzy prowadzą wspólny biznes już od ponad 30 lat. Bracia zaczęli swoją działalność od serwisowania aut, a dziś mogą poszczycić się jednym z najlepszych dealerstw Mercedesa w Polsce i Europie. Salon, o którym mowa, mieści się w niewielkich Nowych Skalmierzycach pod Kaliszem. O sukcesie dealerstwa świadczą choćby liczby. W 2016 r. Auto Partner Garcarek zanotował 35-proc. wzrost sprzedaży i rekordowy wolumen 1600 sprzedanych nowych pojazdów. To, co wyróżnia Andrzeja i Jana Garcarków, to również pasja do prowadzonego biznesu, która przekłada się na niestandardowe działania. Ich przykładem jest stworzenie specjalnej sali wydań (z kurtyną, nastrojowym oświetleniem i autorską muzyką) dla wszystkich klientów odbierających nowe samochody.

 

  Pozostali nominowani w kategorii Człowiek Roku Miesięcznika Dealer

Bogdan Goworowski (za szereg inicjatyw inwestycyjnych: rozbudowę siedziby głównej firmy w Gdyni; świetne wyniki operacyjne; udział w licznych inicjatywach kulturalnych i społecznych – oraz wsparcie udzielane potrzebującym), Marek Romanowski (za stworzenie najlepiej sprzedającego salonu Lexusa w Polsce; rozwój własnej sieci oddziałów salonów Toyoty: Radom, Kielce, Kraków; budowę pierwszego w kraju salonu samochodów dostawczych Toyoty; rozbudowę obiektu w Radomiu, modernizację dzierżawionego salonu w Krakowie; za rekordowy 43-proc. wzrost sprzedaży w 2016 r. oraz najwyższy – o 11 pozycji – awans na Liście TOP50 i skok na 33. miejsce w Polsce).

   

KATEGORIA 9:

Wschodząca Gwiazda Rynku Dealerskiego

Dorota Korczyk

Dorota Korczyk wspólnie z ojcem, Jackiem Korczykiem, z sukcesem zarządza dealerskim biznesem w Bielsku-Białej. Firma Koryczyk, od lat związana ze Skodą, w ostatnim czasie pozyskała również autoryzację marki KIA. Umiejętne współzarządzanie dwiema lokalizacjami to niejedyny aspekt, który zdecydował o przyznaniu Dorocie Korczyk tytułu Wschodzącej Gwiazdy Rynku Dealerskiego. Doceniono także jej konsekwentne i wielotorowe budowanie marki Korczyk na lokalnym rynku… – komentowała na gorąco podczas Kongresu Dorota Korczyk.

 

  Pozostali nominowani w kategorii Wschodząca Gwiazda Rynku Dealerskiego

Piotr Krasnodębski (za sukcesywne rozwijanie, wspólnie z ojcem – Dariuszem Krasnodębskim, rodzinnej firmy Mitcar, w tym rozszerzenie działalności o marki: Subaru i KIA oraz o serwis mechaniczny marki Bosch), Oskar Staszak (za umiejętne przejęcie sterów w firmie w 2014 r. – mimo zaledwie 21 lat, oraz za prowadzenie rentownego dealerstwa na małym rynku w wielkopolskich Dusznikach, zamieszkiwanych przez 2,6 tys. osób).

  zagłosuj