16-17 czerwca 2020

4-5 listopada 2020

online

Hotel Ossa k. Rawy Mazowieckiej

Hotel Ossa

Znamy nominowanych do Nagród Rynku Dealerskiego 2019! Zagłosuj na swojego faworyta!

Praktyczne prezentacje z Polski i świata

Z przyjemnością ogłaszamy oficjalne nominacje do tegorocznych Nagród Rynku Dealerskiego. Zwycięzców wyłoni Kapituła Nagród i Wy – internauci. Głosować na swoich faworytów możecie do 2 czerwca 2019 r. Nagrody zostaną ogłoszone i wręczone 11 czerwca na gali, która uświetni Kongres Dealerów.

Kontakt w sprawie Kongresu

Katarzyna Kaczorek

katarzyna@miesiecznikdealer.pl
+48 515 173 128

ARCHIWALNE WPISY

Nominowani do Nagród Rynku Dealerskiego 2019

Dealer Roku – duża grupa dealerska

Grupa Bemo wielomarkowa grupa dealerska wciąż się rozrasta. W 2018 r. przejęła dwa salony Citroena należące do firmy Labijak Auto Lama (zlokalizowane w Poznaniu i w Złotnikach k/Poznania) oraz warszawski autoryzowany serwis Forda, prowadzony dotychczas przez firmę Lipski B.S. Co istotne, Grupa Bemo nie mówi ostatniego słowa, wkrótce swoją obecność zaznaczy również na Podkarpaciu. Miniony rok grupa zamknęła sprzedażą ponad 10 tys. nowych aut.

Tytuł Dealera Roku 2019 przyznamy w pięciu kategoriach:

Nagrody Rynku Dealerskiego są uhonorowaniem firm i osób, które poprzez realizację ciekawych – i często odważnych działań – osiągają istotną dynamikę wzrostu, a także nowatorskimi koncepcjami i skuteczną pracą umacniają swoje biznesy oraz renomę polskiej branży dealerskiej. O przyznanych nagrodach decyduje kilkunastoosobowa Kapituła oraz głosowanie internetowe. O ostatecznych rozstrzygnięciach decyduje suma głosów oddana przez członków Kapituły (75 proc. wagi) i internautów (25 proc.). Zwycięzcy wybierani są spośród trzech nominacji, które wcześniej wyselekcjonowała redakcja „Dealera”. Kandydatów do tegorocznych nagród można było zgłaszać do 15 maja. Dziękujemy wszystkim za nadesłanie swoich propozycji.

duża grupa dealerska

mała grupa dealerska

dealer z jedną lub dwiema lokalizacjami

dealer aut używanych

dealer flotowy

Wyróżnimy także Dealera Dobrych Uczynków oraz Wschodzącą Gwiazdę Rynku Dealerskiego. No i oczywiście przyznamy tytuł Człowieka Roku Miesięcznika „Dealer”.

Dealer Roku – mała grupa dealerska

Auto Idea – za stworzenie trzyoddziałowej dochodowej struktury opartej na markach Mercedes-Benz i Mazda, która w ubiegłym roku – po raz pierwszy – osiągnęła pułap 2 tys. nowych samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 t (mogąc pochwalić się wyższą dynamiką wzrostu niż średnia w sieciach jej marek). Firma jest również znaczącym graczem na rynku większych samochodów dostawczych oraz ciężarówek.

Dealer Roku – dealer z jedną lub dwiema lokalizacjami

Auto Fus Group – za rozwój działalności. Nie tylko geograficzny (pozyskanie kompleksu dealerskiego w Białymstoku), ale także markowy. Od niedawna firma posiada – oprócz autoryzacji brandów BMW, Alpina i Rolls-Royce – także JEEP-a (w Białymstoku) oraz MINI i McLarena (w Warszawie).

Dealer Roku – dealer aut używanych

Inchcape Motor – dealer ze stacjami w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu rozwija swoje działy aut używanych w każdej lokalizacji. Skrupulatnie wykonywana praca przynosi rezultaty. W ubiegłym roku firma Inchcape Motor znalazła nabywców 1977 aut używanych, zwiększając swoją sprzedaż „używek” w porównaniu z wcześniejszym rokiem o prawie 64 proc.

Dealer Roku – dealer flotowy

Grupa Cygan – za wysoką sprzedaż do klientów flotowych, świadczenie usług CFM od ponad 15 lat i umacnianie pozycji brandu TM Flota. Wolumen aut sprzedawanych przez dealera do dużych podmiotów rośnie z roku na rok, dzięki czemu od 2014 r. zawsze znajdował się on w czołowej „20” polskiego rynku.

Wschodząca Gwiazda Rynku Dealerskiego

Rafał Garcarek, Auto Partner Garcarek – formalnie, ale także w praktyce szef sprzedaży jednego z najprężniej działających dealerstw marki Mercedes-Benz w Polsce. W sprzedaży chętnie wykorzystuje nowoczesne narzędzia marketingowe. W rodzinnej firmie obecny od lat. W tym czasie poznał praktyczną stronę zarządzania dealerstwem. Dziś jest jednym z liderów i najważniejszych osób w firmie.

Dealer Dobrych Uczynków

Grupa Bednarek – za współpracę z Fundacją JiM, która wspiera osoby z autyzmem; za ufundowanie specjalnego kalendarza na 2019 rok, z którego dochód zostanie przekazany na rzecz podopiecznych fundacji. Za naukę i propagowanie zasad udzielania pierwszej pomocy, w tym za zaangażowanie pracowników Grupy Bednarek w pomoc w biciu ogólnopolskiego rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą liczbę osób w całym kraju.

Człowiek Roku Miesięcznika „Dealer”

Zbigniew Głuchy i Łukasz Krześniak, Grupa Gezet – za budowę i systematyczny rozwój największej grupy dealerskiej na Ziemi Lubuskiej oraz zdobywanie coraz silniejszej pozycji na Pomorzu Zachodnim. Grupa Gezet konsekwentnie pnie się w rankingach sprzedaży dealerstw w Polsce (wynik za 2018 r. to ponad 3,5 tys. aut i 28. miejsce w TOP50) oraz rozwija markowe portfolio (obecnie licznik grupy zatrzymał się na 12 autoryzacjach). Ostatnią ukończoną inwestycją firmy jest otwarcie stacji Opla w Gorzowie, a najbliższą planowaną – zbudowanie Opla w Szczecinie. A zaczynali jako jednoobiektowy dealer Mitsubishi...

Laureaci Nagród Rynku Dealerskiego zostaną wyłonieni w ośmiu kategoriach.

Zachęcamy do udziału w głosowaniu na nominowane firmy i osoby. Głosowanie trwa do 2 czerwca 2019 r. Aby zagłosować na swojego faworyta wystarczy kliknąć w znajdujący się pod listą nominowanych przycisk „Głosuję”.

Grupa PTH – to obecnie jedna z trzech czołowych grup dealerskich na rynku. Sprzedała w 2018 r. 12 662 nowych aut (+40 proc. r/r). Jednocześnie Grupa PTH prężnie rozwija swoją sprzedaż aut używanych: w 2018 r. tworzący ją dealerzy sprzedali łącznie blisko 2,6 tys. „używek” (+106,52 proc.). W ostatnim czasie grupa dokonała również ciekawych transakcji – nabyła dealerstwa Summit Group Poland (Ford, Honda), Exmot oraz Auto Center (w obu przypadkach – Citroen).

Grupa Zdunek – trójmiejski dealer, działający na rynku już od ponad 40 lat, konsekwentnie umacnia swoją pozycję. W ubiegłym roku grupa sprzedała 5200 nowych samochodów, notując wzrost o blisko 9 proc. Dealer poszerzył także markowe portfolio. W grudniu 2018 r. firma otworzyła w Gdańsku salon Citroena. Grupa Zdunek to również najbardziej medialna dealerska marka w Polsce (ranking firmy Press-Service i miesięcznika „Press”).

Autorud Stalowa Wola – za rozwijanie działalności na terenie Kielc. W ostatnim czasie portfolio firmy powiększyło się o dealerstwo Skody, a także – co było dla rynku sporym zaskoczeniem – Opla. W tej samej lokalizacji w najbliższym czasie portfolio firmy powinno powiększyć się jeszcze o umowę na sprzedaż marki SEAT, zaś kilka kilometrów na północ dealer zaczął już budowę nowego salonu Audi.

Grupa Auto Wimar – za umacnianie pozycji na rynku warszawskim. Firma nie tylko stara się przyciągać klientów do swoich dotychczasowych salonów Skody przy Modlińskiej i Alejach Jerozolimskich (m.in. autorskim programem „Pakiet Korzyści”). W ostatnich miesiącach otworzyła też całkowicie nowy typ obiektu w południowo-wschodniej części aglomeracji – Store By Auto Wimar.

Dynamica – za odwagę i pozyskanie dealerstwa hiszpańskiej marki w stolicy. Od kilku miesięcy zarządzający firmą wdrażają też w Warszawie rozwiązania, które – zastosowane w dealerstwie w Jaworniku k/ Krakowa – zaowocowały nagrodami za najwyższy udział na lokalnym rynku i najwyższą jakość usług w serwisie. Dynamica kilkakrotnie otrzymywała także laur dla najlepszego dealera w sieci SEAT-a.

Witman – za finalizację prowadzonej z dużym rozmachem inwestycji, która zaowocowała nie tylko powstaniem nowego salonu marki Mercedes-Benz w Gdańsku, ale także zlokalizowanego obok salonu AMG. To pierwszy taki obiekt w Europie i czwarty – po Tokio, Pekinie i Sydney – na świecie.

Sobiesław Zasada Automotive – firma Sobiesaława Zasady to jeden z dealerskich rekordzistów, jeśli chodzi o dynamikę sprzedaży samochodów używanych. Sprzedaż „używek” skoczyła u niego w ubiegłym roku aż o blisko 109 proc. Wynik 1 584 sprzedane auta używane zapewnił dealerowi 12. lokatę w rankingu największych dealerskich sprzedawców samochodów „z drugiej ręki”.

Toyota Ukleja – wielkopolski dealer wie, jak dobrze zarządzać sprzedażą samochodów używanych (w tym celu stworzył zresztą obiekt dedykowany wyłącznie „używkom”). Toyota Ukleja może pochwalić się wynikiem 836 sprzedanych aut używanych w 2018 r. (+21,51 proc. r/r) i jednym z najwyższych wśród dealerów w Polsce współczynnikiem samochodów używanych do nowych (0,51).

Grupa Krotoski-Cichy – za konsekwentne realizowanie polityki flotowej i kontraktów na terenie niemal całej Polski. Działania działu flotowego firmy pomogły jej w osiągnięciu blisko 10-proc. wzrostu sprzedaży, co tylko umocniło pozycję numer jeden na Liście TOP50 wywodzącej się z Poznania grupy.

Grupa PTH – nie byłoby ponad 12 tys. sprzedanych aut i trzeciego miejsca Grupy PTH na tegorocznej Liście TOP50, gdyby nie świetnie rozwinięta sprzedaż flotowa. Co istotne, przez klientów instytucjonalnych chwalone są dealerstwa z różnych lokalizacji i reprezentujące różne marki. Na wzmocnienie pozycji we flotach wpłyną też zapewne ostatnie „nabytki” Grupy PTH, szczególnie stołecznego dealera Forda przy ul. Popularnej.

Maja Kleszczewska, Toyota Radość – w rodzinnej firmie obecna od 1998 r. Początkowo zajmowała się marketingiem, później przejmowała kolejne obszary odpowiedzialności, by stać się zastępcą ojca i założyciela firmy – Edwarda Kleszczewskiego. Od kilku lat to ona zarządza dealerstwem i pełni funkcję prezesa zarządu. Jak sama mówi, dobrze czuje się w biznesie zdominowanym przez mężczyzn. I zapowiada, że pod jej wodzą radościańska firma dalej będzie się rozwijała.

Jarosław Romańczuk, Grupa Auto Wimar – najmłodszy z nominowanych w tej kategorii, ale już z bardzo bogatym doświadczeniem. Przeszedł przez kolejne szczeble kariery w Grupie Auto Wimar, by dziś być jej dyrektorem zarządzającym oraz członkiem zarządu. W firmie – ale też w całej branży – postrzegany jako znakomity przywódca i menedżer, który nie postępuje według utartych schematów.

Korczyk – za dostrzeżenie potrzeb często pomijanych osób starszych i realizację zbiórki różnorodnych artykułów dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej „Dom Nauczyciela” z Bielska-Białej. Za aktywny udział w wielu lokalnych i ogólnopolskich akcjach charytatywnych, m.in. za udostępnienie aut i udział w licytacji na rzecz WOŚP, a także za pomoc rodzinie objętej wsparciem Szlachetnej Paczki.

Toyota Kobos – za zaangażowanie w wiele charytatywnych inicjatyw ukierunkowanych na pomoc dzieciom, osobom niepełnosprawnym i chorym. W szczególności za wieloletnie i wielotorowe wsparcie dla Stowarzyszenia SIEMACHA, które zajmuje się wychowaniem, sportem i terapią dzieci i młodzieży. A także za przekazanie auta i współpracę z hospicjami domowymi dla dzieci i dorosłych, które działają w ramach Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach.

Piotr Mrugalski, Grupa Bemo – człowiek-legenda polskiego rynku dealerskiego. Założyciel i twórca potęgi Grupy Bemo, będącej w ścisłej czołówce polskiego TOP50 od czasów pierwszej Listy (w 2018 r. na miejscu 6. ze sprzedażą ponad 10 tys. nowych aut). Przez ostatnie lata grupa umacnia się zarówno na rynku poznańskim (zakup dwóch salonów Citroena), jak i warszawskim (poszerzenie portfolio o serwis Forda należący wcześniej do firmy Lipski), a lada chwila pojawi się na nowym dla siebie Podkarpaciu. W czasie swojej działalności nie wahał się podejmować odważnych biznesowych decyzji (ostatnią może być chociażby rozstanie się z marką Suzuki).

Olga Witman, Witman – właścicielka stacji dealerskich Mercedesa i AMG w Gdańsku. Otworzony w lutym salon tej drugiej marki to pierwszy odrębny obiekt zbudowany dla AMG w Europie (i dopiero czwarty na świecie). Firma Olgi Witman już wcześniej znana była ze skutecznej sprzedaży sportowej marki Mercedes. Firma słynie również z autorskiego marketingu (AMG Performance Tour, koncerty w Filharmonii Bałtyckiej) oraz działalności charytatywnej (w 2017 r. została uhonorowana za wieloletnią pomoc Fundacji Hospicyjnej). Jeden z ostatnich w Polsce przykładów dealerstwa Mercedesa z jedną lokalizacją.

GŁOSUJĘ

Miesięcznik Dealer

ul. 11 listopada 28a

05-816 Michałowice

ul. Zagłoby 18 lok. 3102-495 Warszawa

Dealer Consulting Group Konieczny i Wspólnicy S.J

Tel. 22 243 63 86
redakcja@miesiecznikdealer.pl
www.miesiecznikdealer.pl
www.dealerconsulting.pl