zgłoś udział

Tygodnik Kongresowy

Aktualności z Kongresu

Traktujesz akcesoria jako zło konieczne?

25 kwiecień, 2018
O tym, jak poprawić rentowność firmy poprzez działania w zakresie sprzedaży samochodów, mówiono już wielokrotnie. Sporo uwagi poświęcano także zmianom w dziale samochodów używanych, serwisie czy F&I. Na tegorocznym Kongresie dowiesz się, jak powiększyć zyski firmy przez zwiększenie obrotów w dziale akcesoriów. To wcale nie jest niemożliwe!
czytaj więcej

Masz u siebie skarb. Czy robisz z niego użytek?

25 kwiecień, 2018
Każdy z dealerów posiada w swoich zasobach adresy mailowe obecnych i potencjalnych klientów. W zależności od wielkości firm są ich setki, tysiące, a nawet dziesiątki tysięcy! Niestety, mało który dealer wykorzystuje potencjał, jaki drzemie w tych adresach.
czytaj więcej

Dlaczego firmy wymykają się spod kontroli?

19 kwiecień, 2018
Właściciele i kadra zarządzająca to ogniwa ludzkie, które decydują o tym, czy biznes dealerski może iść do przodu. To od nich zależy, czy firma ma lidera, który pociągnie do sukcesu swoich ludzi.
czytaj więcej

Nadchodzi rewolucja w sprzedaży samochodów

19 kwiecień, 2018
30 proc. dealerów zamknie swoje salony w ciągu najbliższej dekady? Tak wynika z raportu przygotowanego przez jedną z firm doradczych. Czy ten scenariusz jest realny? I czy w związku z tym należy się go obawiać? Według Marka Koniecznego – nie do końca.
czytaj więcej

Cała marża dla dealera?

12 kwiecień, 2018
Przenieśmy się na chwilę do alternatywnej rzeczywistości, w której dealer ma do dyspozycji pełną wysokość marży, a bonusy za realizację planów sprzedażowych nie istnieją. Takiego scenariusza – według „Barometru” opublikowanego na łamach ostatniego numeru miesięcznika „Dealer” – oczekiwałoby aż 75 proc. dealerów.
czytaj więcej

Co daje nam pełną MOC możliwości?

12 kwiecień, 2018
Jacek Walkiewicz to jedna z gwiazd tegorocznej konferencji Dealer Kongres. Jego wykłady w internecie obejrzało ponad 2 miliony osób. W dorobku ma też setki spotkań z menedżerami i właścicielami firm. Więcej ryzyka, wyjście naprzeciw nowemu, brak bojaźni przed przyszłością – między innymi do tego będzie zachęcał podczas czerwcowego spotkania z dealerami.
czytaj więcej

Czysta, żywa marża? To nagroda w modelu sprzedaży HRV

12 kwiecień, 2018
„Przyszłość sprzedaży samochodów należy do produktów finansujących opartych na niskiej miesięcznej racie” – takie zdanie nie raz słyszał każdy z nas. Nadal jednak mało kto sprzedaje w modelu HRV tyle samochodów, ile by chciał. Według Adama Kowalczyka, prelegenta 9. edycji konferencji Dealer Kongres, jeśli firma chce czerpać z modelu HRV realne zyski, musi przeformułować cele, a także zmodyfikować sposób prowadzenia rozmów handlowych.
czytaj więcej

Jak odzyskałem wpływ na realizację penetracji sprzedaży finansowania?

02 kwiecień, 2018
Kontrola procesów w dziale sprzedaży jest kluczowym czynnikiem, który wpływa na ostateczne sukcesy dealera. Jak wyjaśnia Piotr Krasnodębski, współwłaściciel warszawskiego dealerstwa Mitcar, w swojej codziennej pracy bardzo dużą wagę przykłada do budowania procesów w firmie oraz późniejszego sprawdzania ich przebiegu.
czytaj więcej

Kongres w zupełnie nowej formule

01 kwiecień, 2018
„Więcej prelegentów, więcej wystąpień, więcej praktyki” – tak Marek Konieczny zaczyna zapowiedź tegorocznego Kongresu Dealerów Samochodów. Nieprzypadkowo, bo w tym roku konferencja odbędzie się w całkowicie nowej, ciekawszej formule.
czytaj więcej

Zawsze może być lepiej… Jak zarządzać, by zarabiać więcej

31 marzec, 2018
Optymalizacja biznesu to ciągły proces. Na szczęście mierzalny i możliwy do zaplanowania. Pamiętajmy o jednym: podstawowy cel naszej firmy to uzyskanie możliwie najlepszej efektywności biznesowej.
czytaj więcej

Nowa formuła wystąpień

30 marzec, 2018
Podstawa Kongresu to od samego początku merytoryczna konferencja na najwyższym poziomie. Co bardzo ważne, współtworzona przez najlepszych prelegentów nie tylko z branży stricte motoryzacyjnej, ale z całego biznesowego świata, który w dzisiejszych czasach ma wpływ na osoby zarządzające nowoczesnym przedsiębiorstwem. Do tego na 9. Kongres szykujemy dla uczestników niespodziankę. Ma być dynamiczniej i jeszcze praktyczniej.
czytaj więcej

Akcesoria - centrum zysków, a nie zło konieczne

29 marzec, 2018
Wpływ na zyskowność firmy dealerskiej pochodzi z wielu źródeł. Sprzedaż - wiadomo. Serwis - źródło utrzymania większości dealerstw. Sprzedaż kredytów i ubezpieczeń - od momentu wprowadzenia specjalistów F&I kilkanaście lat temu nie ma już dealera, który by się tym nie zajmował. Jest jednak jeszcze jedno źródełko, które wielu dealerów traktuje jako zło konieczne.
czytaj więcej

Jak uratować 27 proc. traconych szans sprzedażowych?

28 marzec, 2018
Klienci już dawno nie przychodzą do salonu po informacje. Wybierają inne formy kontaktu: telefon, mail, stronę www. Obowiązkiem dealerów jest więc stworzenie komórki, która skutecznie poprowadzi komunikację z klientami. Grupa Wróbel rozwija swój dział BDC od 2012 r. O tym, jak ważny jest ten dział dla dealerstwa opowie Michał Łuczak, prezes Grupy Wróbel
czytaj więcej

Cała marża dla dealera. Zmiana na lepsze czy pocałunek śmierci? Debata

27 marzec, 2018
W czasach presji na realizację celów sprzedażowych często słyszy się, że sprzedaż aut staje się jedynie środkiem do uzyskania bonusa. Że aby zrealizować plan, dealerzy zrobią wszystko, łącznie z zejściem z ceny do umownego zera. Niestety osiągnięcie celu nie jest ani łatwe, ani pewne, a ewentualna porażka może oznaczać wręcz zachwianie płynnością finansową firmy. Z Radosławem Sternickim z firmy Odyssey i Bogusławem Kowalskim z firmy Auto-Idea porozmawia redaktor naczelny miesięcznika "Dealer"W czasach presji na realizację celów sprzedażowych często słyszy się, że sprzedaż aut staje się jedynie środkiem do uzyskania bonusa. Że aby zrealizować plan, dealerzy zrobią wszystko, łącznie z zejściem z ceny do umownego zera. Niestety osiągnięcie celu nie jest ani łatwe, ani pewne, a ewentualna porażka może oznaczać wręcz zachwianie płynnością finansową firmy. Z Radosławem Sternickim z firmy Odyssey i Bogusławem Kowalskim z firmy Auto-Idea porozmawia redaktor naczelny miesięcznika "Dealer"
czytaj więcej

8. edycja Kongresu Dealerów za nami

26 marzec, 2018
Po roku przerwy konferencja powróciła do dobrze znanej i lubianej przez dealerów Ossy. Na jednym z najważniejszych dealerskich wydarzeń w roku wystąpiło kilkunastu prelegentów. Tradycyjnie ogłoszono również wyniki Badania Satysfakcji, a także wręczono Nagrody Rynku Dealerskiego.
czytaj więcej

Galeria 8.Kongresu Dealerów Samochodów - 6-7 czerwca 2017

25 marzec, 2018
Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z 8. Kongresu Dealerów Samochodów, który odbył się 607 czerwca w Hotelu Ossa w Rawie Mazowieckiej
czytaj więcej