Wszystko jasne!
Oto laureaci Nagród Rynku Dealerskiego 2022

Zgłoś nominacje

Wiemy już, kto otrzymał dealerskie „Oskary” w 2022 r. Kapituła i internauci wybierali najlepszych w 8 kategoriach, w tym w nowej – Menedżera Roku. Co ciekawe, aż dwa wyróżnienia personalne powędrowały w tym roku w ręce przedstawicielek płci pięknej.

12. edycja Nagród Rynku Dealerskiego

Zgłoś nominacje

Laureaci Nagród Rynku Dealerskiego 2022

Laureaci Nagród Rynku Dealerskiego

W tym roku tytuł Dealera Roku przyznaliśmy w 4 kategoriach:

Grupa dealerska

Dealer z jedną lub dwiema lokalizacjami

Dealer aut używanych

Dealer flotowy (nagroda za skuteczną

sprzedaż i obsługę firm)

Tradycyjnie wyróżnimy nie tylko osiągnięcia biznesowe,
ale także branżowe działania charytatywne:

Dealer Dobrych Uczynków

A także przyznamy 3 prestiżowe nagrody osobiste:

Menedżer Roku (nowa kategoria)

Wschodząca Gwiazda Rynku Dealerskiego

Człowiek Roku Miesięcznika Dealer

Człowiekiem Roku Miesięcznika Dealer, jako druga kobieta w historii (po Marii Karkoszce w 2014 r.), została Beata Cygan–Przygońska z Grupy Cygan, największego dealera Toyoty w Polsce, który w 2021 r. mógł się pochwalić ponad 30-proc. wzrostem sprzedaży nowych aut.

Tytuł Wschodzącej Gwiazdy Rynku Dealerskiego otrzymała Agnieszka Luzar, menedżer sprzedaży młodego pokolenia z Auto Group Luzar, dealerstwie związanym ze Skodą, Volkswagenem, a niebawem również z Mazdą. Po raz pierwszy przyznaliśmy również tytuł Menedżera Roku – nagrodę dla osób zarządzających segmentem dealerstwa bądź całą organizacją (niekoniecznie będących właścicielami firm). Ten laur trafił do Grzegorza Hankusa z Grupy PGD, uznanej zresztą przez Kapitułę za najlepszą grupę dealerską w Polsce.


To jednak nie wszystko. Jako że czasy wyjątkowe, Kapituła przyznała też jedną wyjątkową nagrodę: tytuł honorowego Dealera Dobrych Uczynków dla całego środowiska dealerskiego za pomoc niesioną Ukrainie i Ukraińcom. Nie jest przecież tajemnicą, że po rozpoczęciu rosyjskiej agresji na naszego południowo-wschodniego sąsiada branża rozpoczęła działania pomocowe na ogromną skalę (i robi to nadal). Wartościowanie poszczególnych akcji mija się z celem, stąd wyróżnienie – i zobowiązanie na przyszłość! – dla ogółu pomagających.

Zgodnie z tradycją najlepszych w branży dealerskiej za „sezon” 2021/2022 poznaliśmy podczas uroczystej wieczornej gali Kongresu Dealerów, która odbyła się 13 września w hotelu Hilton w Łodzi. Nagradzanym towarzyszyły owacje niemal 800-osobowej publiczności. Najlepszych dealerów A.D. 2022 wybrała ponad 40-osobowa Kapituła Nagród składająca się z ekspertów rynku oraz laureatów nagród personalnych z poprzednich lat (75% wagi wszystkich głosów), a także internauci (25% wagi), którzy w tym roku oddali rekordowe prawie 16,5 tys. głosów.


Dziękujemy wszystkim za udział w tegorocznej edycji, a laureatom jeszcze raz gratulujemy. Słowa uznania – i to nie tylko za pomoc Ukrainie – należą się zresztą całej branży, która mimo coraz gorszych wskaźników gospodarczych i niższego poziomu rejestracji aut powinna zamknąć 2022 r. całkiem przyzwoitymi wynikami finansowymi. Dealerzy kolejny raz dali radę.


Do „usłyszenia” latem 2023!

PEŁNA LISTA LAUREATÓW NAGRÓD RYNKU DEALERSKIEGO 2022

Emil Frey Polska

Kiedy w 2020 r. Grupa Cichy połączyła się z „volkswagenową” częścią biznesu Sobiesława Zasady, wydawało się, że pozycja branżowego numer 1 zostaje zarezerwowana na dłużej. Tak mocnej odpowiedzi ze strony Grupy PGD nie spodziewał się chyba nikt – na początku sierpnia potwierdziliśmy informację, że wicelider TOP50 podpisał list intencyjny zakupu RRG Warszawa. Kropkę nad „i” stanowią inwestycje na wrocławskim rynku – nowe placówki Mitsubishi oraz Forda, a także 19-proc. wzrost sprzedaży nowych aut w 2021 r.


Pozostali nominowani: Grupa Plichta, MM Cars

Grupa PGD

Dealer Mercedesa z Ociąża k. Kalisza to branżowy fenomen. Do stacji zlokalizowanej z dala od największych ośrodków miejskich zjeżdżają klienci z całej Polski, a wyniki finansowe firmy stanowią wzór i marzenie dla większości firm dealerskich w Polsce. Po wielu latach działalności w jednej lokalizacji dealer postanowił nas jednak zaskoczyć – już w październiku Auto Partner Garcarek otworzy swój drugi punkt: nowoczesną stację serwisową w Koninie.


Pozostali nominowani: Euro-Car Gdynia, Toyota Mikołajczak

Auto Partner Garcarek

Grupa Cichy-Zasada oferuje auta używane nie tylko w swoich stacjach oraz na zewnętrznych stronach internetowych. Pod koniec 2021 r. dealer uruchomił własną, autorską internetową platformę samochodyużywane.pl, która służy zarówno do sprzedaży, jak i odkupu aut. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań portal wyróżnia się dużą funkcjonalnością oraz sposobem prezentacji samochodów (m.in. dobrej jakości, dokładne zdjęcia pojazdów, obraz 360o itd.). A klienci mają z czego wybierać – w serwisie prezentowanych jest średnio 500 aut.


Pozostali nominowani: G&G Auto, Inchcape

Grupa Cichy-Zasada

Emil Frey Polska

Firma, którą znają floty z całej Polski. Głównie – choć nie tylko – za sprawą stworzonej przez dealera własnej „fabryki” zabudów do pojazdów specjalnych. Dzięki temu Frank-Cars skutecznie obsługuje firmy z regionu, ale też wygrywa ogólnopolskie przetargi, dostarczając auta m.in. dla firm budowlanych, straży pożarnej czy przemysłu spożywczego. Floty to dla dealera Forda i BMW wręcz osobny biznes, z odrębną ścieżką sprzedaży i dedykowaną kadrą.


Pozostali nominowani: Grupa Zdunek, Motorpol Wrocław

Frank-Cars

Grupa inwestuje w sportowe talenty dzieci i młodzieży z regionu (m.in. wsparcie finansowe akademii piłkarskiej Stowarzyszenia KKP Korona oraz kieleckiego klubu pływackiego Orka). W ramach corocznych akcji firma wspiera też instytucje społeczne, niesie pomoc osobom niepełnosprawnym (w tym zespołowi szkół specjalnych w Stalowej Woli) oraz uchodźcom z Ukrainy (m.in. osobista pomoc pracowników dealerstwa w punktach recepcyjnych na granicy).


Pozostali nominowani: Grupa Lellek, Inter-Car Silesia

Autorud Stalowa Wola

Polscy dealerzy

Nagroda specjalna dla całego środowiska dealerskiego za pomoc niesioną Ukrainie i Ukraińcom


Emil Frey Polska

Od prawie 10 lat prezes zarządu Grupy PGD, dealera 16 marek w 9 miastach Polski. W zeszłym roku firma zanotowała 19-proc. wzrost sprzedaży w segmencie aut nowych, co zapewniło jej 2. miejsce na krajowej Liście TOP50. A niewykluczone, że już niedługo zawalczy skutecznie o pozycję lidera rynku, bo Holding 1, do którego należy PGD, podpisał niedawno list intencyjny ws. zakupu RRG Warszawa. Jeśli transakcja dojdzie do skutku, firma wzbogaci się o nowe marki – Renault i Dacię, a także cenne lokalizacje w stolicy.


Pozostali nominowani: Krzysztof Dudziak, Karol Obiegły

Grzegorz Hankus

Menedżer sprzedaży młodego pokolenia. Związana z rodzinną firmą z pogranicza Krakowa i Wieliczki, posiadającą autoryzacje Volkswagena, Skody, a wkrótce – również Mazdy. Na stanowisko menedżerskie przygotowywana od 2012 r., gdy rozpoczęła pracę w dealerstwie (wówczas tylko Skody). Firmą zarządza wspólnie z ojcem Pawłem oraz bratem Łukaszem.


Pozostali nominowani: Adam Pietraszko, Przemysław Stasiak

Agnieszka Luzar

Beata Cygan-Przygońska

Największy dealer Toyoty w Polsce. Za świetne wyniki (32-proc. wzrost sprzedaży aut nowych w 2021 r.), które zaowocowały awansem na 7. miejsce listy TOP50 (w jakiejś mierze pomogło w tym zapewne otwarcie nowego salonu Toyota Professional dedykowanego pojazdom użytkowym). Jej firma zanotowała także 10-proc. wzrost w samochodach używanych.


Pozostali nominowani: Robert Pakosz, Aleksander Plichta

Laureaci ubiegłorocznej edycji Nagród Rynku Dealerskiego

Laureaci 2021

Nagrody Rynku Dealerskiego są uhonorowaniem firm i osób, które poprzez realizację ciekawych i odważnych działań osiągają wysoką dynamikę wzrostu, bądź które nowatorskimi koncepcjami i systematyczną pracą umacniają swoje biznesy oraz renomę branży dealerskiej w Polsce. Każda z nagród to docenienie nie tylko strategii i skuteczności biznesowej, ale także intuicji, charakteru i indywidualnych umiejętności laureata. Nagrody Rynku Dealerskiego przyznawane są od 2011 r.

Naciśnij przycisk i przeczytaj więcej o poprzedniej edycji Nagród i laureatach

Laureaci 2021

13-14 września, Łódź

Spotkanie branży!

2 dni, 18 prelegentów

20-minutowe wystąpienia

DLACZEGO WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ?

NAGRODY

SPOTKANIE

PROGRAM

Prelekcje „szyte” pod potrzeby właścicieli i menedżerów stacji dealerskiej

BANKIET

WYSTAWA

BADANIE SATYSFAKCJI

Dołacz do grona ponad 700 uczestników. Korzystaj z 30 godzin spotkan i rozmów w kuluarach

W ciągu 2 dni w jednym miejscu wszyscy najważniejsi biznesowi partnerzy dealerów

Prezentacja Badania to jedna z najbardziej emocjonujących chwil na Kongresie

Gala Nagród Rynku, czyli rozdanie dealerskich Oscarów

Przy lampce wina i dobrej muzyce rozmowy nabierają bardziej luźnego charakteru

STACJONARNIE, Z PUBLIKĄ, NA ŻYWO

W 2021 roku w Kongresie wzięło udział ponad 700 uczestników. Nie ma lepszej okazji, aby spotkać się z innymi dealerami, importerami oraz dostawcami produktów i usług. Bądź na bieżąco z trendami i wyprzedzaj rynkowe ruchy.

Kiedy? 13-14 września 2022 r.

Gdzie? Łódź, hotel DoubleTree by Hilton****, czyli dawna Wytwórnia Filmów Fabularnych, która działała w tym miejscu do 1998 r. Będzie więc filmowo i klimatycznie, ale podkreślmy raz jeszcze: dość odtwarzania „z taśmy”. Gramy na żywo, z publicznością na miejscu.

KONTAKT

Katarzyna Kaczorek

+48 888 409 681

Obserwuj nas na:

ul. Komitetu Obrony Robotników 56
02-146 Warszawa

Tel. 22 243 63 86
redakcja@miesiecznikdealer.pl
www.miesiecznikdealer.pl