ZGŁOŚ UDZIAŁ

11-12 czerwca 2019 Centrum Kongresowe Ossa

KONTAKT

Nagrody Rynku Dealerskiego 2019. Zgłoś kandydata!

2 dni, 18 prelegentów

20-minutowe wystąpienia

Spotkania branży

Tradycyjnie podczas Kongresu Dealerów wręczymy Nagrody Rynku Dealerskiego. Zachęcamy do zgłaszania kandydatów. Na Wasze propozycje czekamy do 15 maja.

Kontakt w sprawie Kongresu

Katarzyna Kaczorek

katarzyna@miesiecznikdealer.pl
+48 515 173 128

ARCHIWALNE WPISY

W pierwszym etapie czekamy na Wasze propozycje kandydatów do Nagród Rynku Dealerskiego. Aby zgłosić firmę lub osobę, wystarczy w poniższym formularzu:

ZGŁOŚ KANDYDATA

Zaproponowane przez Was firmy i osoby będą miały szansę znaleźć się w wąskim gronie nominowanych do Nagród Rynku Dealerskiego. Nominowanych (po trzy firmy/osoby w każdej kategorii) wyłoni redakcja miesięcznika „Dealer”.

O tym, do kogo powędrują tegoroczne Nagrody Rynku Dealerskiego, zdecyduje kilkunastoosobowa Kapituła i Wy. Wraz z ogłoszeniem nominowanych uruchomimy internetowe głosowanie, w którym będziecie mogli zagłosować na swojego faworyta.

Dealer Roku – duża grupa dealerska

Grupa Gezet – wywodząca się z Gorzowa Wlkp. grupa już nie tylko konsekwentnie ugruntowuje dominującą pozycją na Ziemi Lubuskiej, ale również wzmacnia swoją obecność na rynku zachodniopomorskim. Wiele wskazuje też na to, że nie jest to bynajmniej koniec inwestycji lubuskiego dealera, a kolejne miesiące przyniosą następną autoryzację (Opel).

Tytuł Dealera Roku 2019 przyznamy w pięciu kategoriach:

Nagrody Rynku Dealerskiego są uhonorowaniem firm i osób, które poprzez realizację ciekawych – i często odważnych działań – osiągają istotną dynamikę wzrostu, a także nowatorskimi koncepcjami i skuteczną pracą umacniają swoje biznesy oraz renomę polskiej branży dealerskiej. O przyznanych nagrodach decyduje kilkunastoosobowa Kapituła oraz głosowanie internetowe. O ostatecznych rozstrzygnięciach decyduje suma głosów oddana przez członków Kapituły (75 proc. wagi) i internautów (25 proc.). Zwycięzcy wybierani są spośród trzech nominacji, które wcześniej wyselekcjonowała redakcja „Dealera”.

duża grupa dealerska

mała grupa dealerska

dealer z jedną lub dwiema lokalizacjami

dealer aut używanych

dealer flotowy

Wyróżnimy także Dealera Dobrych Uczynków oraz Wschodzącą Gwiazdę Rynku Dealerskiego. Przyznamy również tytuł Człowieka Roku Miesięcznika „Dealer”.

Gala wręczenia nagród odbędzie się 11 czerwca br.

wybrać kategorię, w której chcecie zgłosić kandydata;

wpisać nazwę firmy bądź osoby, którą zgłaszacie;

krótko uzasadnić swoją propozycję.

Na zgłoszenia czekamy do 15 maja br. (włącznie).

Laureaci ubiegłorocznej edycji Nagród Rynku Dealerskiego

Pozostali nominowani:

• Grupa Pietrzak

• Plichta Dealer Park

Dealer Roku – mała grupa dealerska

Duda-Cars – nie tylko za zwiększenie liczby lokalizacji w ostatnich latach, ale także za ich umiejętne wdrożenie w strukturę grupy dealerskiej, co przekłada się na okazałe wzrosty sprzedaży. W rezultacie firma związana wyłącznie z producentem marki Mercedes-Benz w 2018 r. zadebiutowała na Liście TOP50 – i to od razu na wysokim 33. miejscu. Duda-Cars dywersyfikuje też swoje działania sprzedażowe, oferując nie tylko samochody nowe i używane, ale również auta klasyczne (ta działalność odbywa się w ramach brandu Legends Duda-Cars).

Pozostali nominowani:

• Auto Grupa Lis

• Carolina Car Company

Dealer Roku – dealer z jedną lub dwiema lokalizacjami

Frank-Cars – za wyniki osiągane na trudnym częstochowskim rynku. Przed kilkoma laty dealer wprowadził do Częstochowy brand BMW, a już w 2017 r. jego salon zdobył tytuł sprzedażowego dealera roku niemieckiej marki premium. Łącznie – wraz z salonem Forda – Frank-Cars sprzedał w 2017 r. ponad 1400 nowych samochodów. Od wielu lat dealer prowadzi też dział adaptacji samochodów dostawczych, które dostarcza do klientów instytucjonalnych z całej Polski.

Pozostali nominowani:

• Auto-Zięba

• Grupa Bońkowscy

Dealer Roku – dealer aut używanych

Grupa Cygan – za sukcesywny i profesjonalny rozwój działu samochodów używanych oraz znaczącą aktywność w tym obszarze, która zaowocowała imponującym wolumenem sprzedanych „używek”, wynoszącym w 2017 r. blisko 2 tys. aut. Przyniósł on firmie niemal 50-proc. wzrost sprzedaży rok do roku oraz bardzo wysoki – jak na polskie warunki – współczynnik samochodów używanych do nowych (0,41). To wszystko sprawiło, że firma zajęła w 2018 r. czwartą lokatę na liście największych dealerów aut używanych.

Pozostali nominowani:

• Auto Centrum Golemo

• Grupa Krotoski-Cichy

Dealer Roku – dealer flotowy

Impwar – wieloobiektowy, choć jednomarkowy, dealer Nissana (Wrocław, Bielany Wrocławskie, Legnica) w 2017 r. sprzedał blisko 1,5 tys. nowych aut. Nie byłoby to możliwe bez szerokiego rozwoju różnych kanałów sprzedaży flotowej – firma dostarczyła m.in. 200 „elektrycznych” Nissanów (190 Leafów i 10 eNW200) dla Vozilli, czyli projektu car sharingowego zainicjowanego przez miasto Wrocław (dealer zajmuje się też serwisem tych aut).

Pozostali nominowani:

• Auto Watin

• Grupa Auto Wimar

Wschodząca Gwiazda Rynku Dealerskiego

Mikołaj Szadkowski – za umiejętność wcielenia się w rolę lidera zespołu i poprowadzenia firmy w momencie bardzo trudnej i niezaplanowanej sukcesji (do tego firma Motortest w ciągu roku podwoiła swoje przychody). Za wykorzystywanie nowoczesnych rozwiązań informatycznych, które są niezbędne w zarządzaniu stacją dealerską na konkurencyjnym, warszawskim rynku.

Pozostali nominowani:

• Przemysław Chwaliński, BCH Chwaliński

• Adam Fiedorowicz, Polbis Auto Toruń

Dealer Dobrych Uczynków

Nazaruk Service – za otwartość na potrzeby osób chorych i pozostających w trudnej sytuacji oraz zaangażowanie w wiele działań na rzecz wychowanków domów dziecka, podopiecznych szpitali i hospicjów. Za udział w akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. A także – co nie mniej ważne – za wyjątkowe i osobiste zaangażowanie prezesa Jerzego Nazaruka w działalność Lubelskiej Akcji Charytatywnej, w tym aktywny udział – jako aktor na scenie – w spektaklach charytatywnych.

Pozostali nominowani:

• Grupa Dąbrowscy

• Grupa Karlik

Człowiek Roku Miesięcznika „Dealer”

Aleksander Plichta – za imponujący sukces sprzedażowy firmy. Grupa Plichta z Trójmiasta, związana z koncernem Volkswagena, w 2018 r. po raz pierwszy w historii grupy znalazła się na sprzedażowym podium polskiego rynku dealerskiego oraz przekroczyła granicę 10 tys. sprzedanych aut (osiągając dokładnie 10 055 nowych samochodów; +40 proc. r/r). Co więcej, z głosów płynących z rynku da się wyciągnąć wniosek, że dealer nie powiedział ostatniego słowa – tak pod kątem ekspansji terytorialnej, jak posiadanych marek (w branży mówi się w tym kontekście o Bydgoszczy i Fordzie).

Pozostali nominowani:

• Stanisław Górski i Stanisław Sobiło, Grupa Autorud

• Jarosław Kulej, JD Kulej

Miesięcznik Dealer

ul. 11 listopada 28a

05-816 Michałowice

ul. Zagłoby 18 lok. 3102-495 Warszawa

Dealer Consulting Group Konieczny i Wspólnicy S.J

Tel. 22 243 63 86
redakcja@miesiecznikdealer.pl
www.miesiecznikdealer.pl
www.dealerconsulting.pl