Koniec głosowania. Czas zacząć odliczanie końcowe. 14 września poznamy laureatów tegorocznych Nagród!

Blisko 8 tysięcy – tyle głosów oddaliście na swoich faworytów w głosowaniu internetowym. Za nami również posiedzenie Kapituły. Nic, tylko czekać na 14 września na 20.00, gdy na Kongresie Dealerów ogłosimy zwycięzców tegorocznych Nagród.

Trwa 11. edycja Nagród Rynku Dealerskiego!

Wschodząca Gwiazda

Nominowani 2021

Człowiek

Roku

Wreszcie... Na uroczystej gali, przy blasku fleszy i oklaskach wypełnionej dealerskim audytorium sali. W taki sposób uhonorujemy najlepszych i najbardziej pomysłowych w 2021 r. przedstawicieli branży. Po roku przerwy spowodowanej pandemią Nagrody Rynku wracają na Kongres Dealerów.


Najpierw, do 25 sierpnia, każdy z Was mógł zgłosić online własne nominacje we wszystkich 8 kategoriach (dziękujemy za ponad setkę otrzymanych zgłoszeń). Następnie do pracy zabrała się redakcja miesięcznika „Dealer”, która wybrała w każdej kategorii po 3 oficjalnych kandydatów. W sumie mamy więc 24 nominowane osoby i firmy.


Swój czas przez ponad tydzień mieli też internauci oraz – na odrębnym posiedzeniu stacjonarnym – ponad 30-osobowa Kapituła Nagród. Finał i ogłoszenie zwycięzców nastąpi 14 września w Łodzi, podczas uroczystej Gali Nagród na Kongresie Dealerów.


O ostatecznych wynikach Nagród Rynku Dealerskiego 2021 zdecydują
tradycyjnie internauci (25% wagi punktacji końcowej) oraz Kapituła (75% wagi).

Gala Nagród Rynku Dealerskiego 2021

Łódź, 14 września, godz. 20:00

Podobnie jak w poprzednich edycjach,

tytuł Dealera Roku przyznamy w 5 kategoriach:

Duża grupa dealerska (powyżej 5 lokalizacji)

Mała grupa dealerska (między 3 a 5 lokalizacji)

Dealer z jedną lub dwiema lokalizacjami

Dealer aut używanych

Dealer flotowy (nagroda za skuteczną

sprzedaż i obsługę firm)

Dodatkowo tradycyjnie uhonorujemy

branżowe działania charytatywne:

Dealer Dobrych Uczynków

Przyznamy też dwie prestiżowe nagrody personalne:

Wschodząca Gwiazda Rynku Dealerskiego

Człowiek Roku Miesięcznika Dealer

Zgłoś nominację

Nominowani 2021

Emil Frey Polska

Za konsekwentny rozwój grupy, dobre wyniki sprzedażowe i inwestycje w „covidowych” czasach. W 2020 r. firma zajęła 4. miejsce na Liście TOP50 (awans o 2 lokaty) oraz 2. miejsce w klasyfikacji dealerów aut używanych. Do tego kilka miesięcy temu otworzyła w Jankach koło Warszawy imponujący, najnowocześniejszy obiekt dealerski Mercedesa w Polsce.

Grupa Krotoski

Grupa Bemo

Emil Frey Polska

Za przemyślaną strategię rozwojową i awans do TOP10 największych grup dealerskich w Polsce, do tego – jedyny taki przypadek w „dziesiątce” – ze wzrostem sprzedaży aut w kryzysowym roku 2020 (+5,5% r/r). Co równie istotne, wzrost ten został wygenerowany organicznie, czyli bez ekspansji terytorialnej ani przejęć czy akwizycji innych dealerstw.

Za skupienie w swoich rękach wszystkich autoryzacji Forda w aglomeracji poznańskiej (dzięki zakupowi dealerstwa Auto Watin). Ale też za dołożenie swojej pierwszej na tym rynku (a drugiej w ramach grupy) autoryzacji Hyundaia (w obiekcie, z którego wcześniej sprzedawano wyłącznie Forda). I za 28% wzrostu sprzedaży aut używanych w 2020 r.

Nominowani 2021

Emil Frey Polska

Wygląda na to, że po podziale Autorudu dealer z Rzeszowa stał się jeszcze mocniejszy. W 2020 r. firma w efektowny sposób powróciła na listę TOP50, awansując aż o 15 pozycji, a do tego, jako jedna z nielicznych, zanotowała wzrost sprzedaży zarówno w autach nowych, jak i używanych. Godny uwagi jest zwłaszcza ogromny skok w segmencie używanych – o 153%.

Toyota Romanowski

Grupa Sikora

G&G Auto

Dealer wywodzący się z Radomia zanotował najwyższy wzrost sprzedaży nowych aut na całej Liście TOP50 (+17%) i awansował na niej o 10 pozycji. Ponadto w ubiegłym roku firma zakończyła budowę jednego z największych salonów Toyoty i Lexusa w Europie przy popularnej „Zakopiance”. No i samochody używane. Tu też jest dobrze (15 miejsce w Polsce).

Nominacja za dynamiczny rozwój w trudnych czasach. Pod koniec 2020 r. dealer nabył stację BMW w Lubinie należącą do Dex-Premium, a dwa miesiące później uruchomił w rodzimym Mikołowie pierwszy obiekt BMW M Motorsport w Europie. Plany na przyszłość też budzą respekt – kolejna stacja BMW, tym razem w Zielonej Górze, oraz... własny tor wyścigowy.

Nominowani 2021

Emil Frey Polska

Dla dealerów związanych z koncernem Stellantis przykład firmy Ligęza stanowi dowód, że istnieje dalsze życie po opuszczeniu „macierzystej” sieci. Po wypowiedzeniu umowy przez producenta dealer z Jeleniej Góry nie czekał na rozwój wydarzeń, ale zaczął rozglądać się za współpracą z inną marką. Efekt? W miejscu jeleniogórskiego Opla działa teraz salon Hyundaia.

ZK Motors

Frank Cars

Firma Motoryzacyjna Ligęza

W krótkim czasie kielecki dealer BMW znacznie zwiększył swój zasięg. W maju firma nabyła dealerstwo niemieckiej marki premium w Rzeszowie, a kolejne inwestycje powstają już w Radomiu. Dzięki tym posunięciom ZK Motors stanie się jedynym autoryzowanym sprzedawcą BMW i MINI na terenie województwa świętokrzyskiego, podkarpackiego oraz w Radomiu.

Firma od lat notuje świetne wyniki finansowe, ponadto z sukcesami zajmuje się samodzielną konstrukcją zabudów do pojazdów specjalnych. Dealer może też pochwalić się dobrym wynikiem sprzedażowym za 2020 r., co umożliwiło mu awans o 25 pozycji w gronie TOP100.

Nominowani 2021

Emil Frey Polska

Trójmiejski dealer może zaliczyć ostatnie kilkanaście miesięcy do bardzo udanych. Firma notowała dobre wyniki sprzedażowe, a do tego otwierała nowe salony. Świetnie szło jej także w segmencie samochodów używanych – ponownie największy wolumen w Polsce, wzrost sprzedaży o 13% i niezły współczynnik sprzedaży używanych do nowych (na poziomie 0,41).

Renault KRUBAGROUP

Bawaria Motors

Grupa Plichta

Firma, która nie posiada autoryzacji na sprzedaż aut nowych (i jest to jej świadomy wybór), nawet w pandemicznym roku zanotowała – sprzedając ponad 400 pojazdów używanych – dodatni wynik finansowy. Dealer lubuje się też w nowinkach technologicznych (jak Virtual Car Studio 360), a w 2020 r. postawił pierwszy w Polsce salon według standardu Renault Selection.

W kwestii aut używanych dealer postawił na szeroką ofertę i efektowną prezentację. Na stronach sprzedażowych firma zamieszcza autorskie zdjęcia, które pozwalają na zapoznanie się z oglądanym autem. Co więcej, Bawaria nagrywa dla klientów krótkie filmy wideo na temat samochodu trafiającego do sprzedaży, na którym doradca omawia parametry oglądanego auta.

Nominowani 2021

Emil Frey Polska

Dealer wskazywany przez firmy posiadające floty samochodowe jako stacja wzorcowa, przede wszystkim z punktu widzenia obsługi klienta: serwis pracujący od 6 do 22 (a zdarza się, że i całodobowo), szeroka dostępność aut zastępczych i usług door to door. Do tego to jedyna firma na Liście TOP50 z jednym salonem sprzedaży i jedną autoryzacją (Skody).

Grupa Marvel

Odyssey

Gall-ICM

Za zaplecze logistyczne i specjalizację. Wywodzący się z Łodzi dealer Kii i Hyundaia od lat funkcjonuje z powodzeniem na rynku przetargów samochodowych. By jeszcze usprawnić kontakt z klientem i proces przygotowania aut pod konkretne zamówienia, w 2018 r. Marvel otworzył pod Łodzią centrum przebudowy i obsługi pojazdów flotowych oraz specjalnych.

Za autorski pomysł na floty. Stołeczny dealer przewartościował w ostatnich latach swoją politykę sprzedaży i obsługi dużych klientów firmowych i CFM-ów. Po pierwsze, zrezygnował z mniej rentownych umów (w salonie i serwisie), po drugie – założył dealerski CFM, który też samodzielnie generuje zysk.

Nominowani 2021

Emil Frey Polska

Za wytrwałość w niesieniu pomocy i wsparcia dla medyków podczas każdej z fal pandemii, (m.in. za zapoczątkowanie ogólnopolskiej akcji #jedziemyzpomocą, w ramach której dealerzy Toyoty przekazywali auta na potrzeby służby zdrowia). Firma brała też udział w doposażaniu Pogotowia Ratunkowego, a także w akcji „Gotowi do Pomocy” skierowanej do seniorów.

Jaszpol

Toyota Nowakowski

Grupa Cygan

Za zwiększenie charytatywnego wsparcia podczas pandemii. Za aktywne promowanie i krzewienie świadomości dotyczącej krwiodawstwa (współpraca z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi podczas inicjatywy „Krew Paliwem Życia”). I za włączenie się w akcję „Dzień Szpilek” marki Moliera2, wspierającej osoby chore na raka.

Za aktywne promowanie działalności dobroczynnej wśród wałbrzyszan. Za akcję #jedziemyzpomocą oraz wałbrzyską akcję charytatywną „Czerwona Linia” – ułatwiającą kontakt szukającym pomocy seniorom. A także za pomoc finansową dla uzdolnionej naukowo i sportowo młodzieży oraz wsparcie akcji „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci”.

Nominowani 2021

Emil Frey Polska

Menedżer młodego pokolenia wywodzący się ze sprzedaży. W łódzkiej grupie Bednarek początkowo związany głównie z marką SEAT – najpierw jako szef sprzedaży, a następnie dyrektor zarządzający. Od 2020 r. członek zarządu i ścisłego kierownictwa dealerstwa. Absolwent Akademii Dealer Business Management dla dealerskich następców.

Piotr Górski

G&G Auto

Błażej Mrugalski

Grupa Bemo

Jakub Bednarek

Grupa Bednarek

Współzarządzający grupą G&G Auto (dawniej: Autorud Rzeszów), zaś od połowy zeszłego roku także „głównodowodzący” jej lubelskich oddziałów (Audi, Skoda, Volkswagen). W Lublinie udało mu się znacząco zwiększyć sprzedaż i poprawić udziały rynkowe każdego z brandów. Pomysłodawca dwóch „submarek” grupy: G&G Autodetaling oraz G&G Classic.

Rocznik 1989. Wiceprezes i współwłaściciel wielkopolskiej Grupy Bemo, w której odpowiada m.in. za marki Mercedes- Benz i Citroen oraz najem krótkoterminowy GB rent. W życie firmy wdrażany od lat – obecnie w ścisłej strukturze zarządczej i decyzyjnej grupy.

Nominowani 2021

Emil Frey Polska

Za elastyczne i strategiczne myślenie biznesowe. Po zbyciu „ciężarówkowej” części przedsiębiorstwa Auto Idea ogłosiła dwie inwestycje w swoją „corową” działalność – stacje aut osobowych i dostawczych w Warszawie oraz Suwałkach. A dodatkowo za odpowiedzialność za ludzi: w okresie największego natężenia pandemii pracownicy dealera mieli dostęp do regularnych testów na koronawirusa (na miejscu i na koszt pracodawcy).

Tadeusz Zdunek

Grupa Zdunek

Marek Romanowski

Toyota Romanowski

Bogusław Kowalski

Auto Idea

Za odwagę, a nawet brawurę w inwestycyjnym rozwoju swojej grupy dealerskiej. I za ryzykowną drogę pod prąd. Kiedy mało kto myśli, by wiązać się ze Stellantisem, on chce zostać głównym graczem tego koncernu w Trójmieście. Kiedy większość firm z dystansem podchodzi do opłacalności sprzedaży aut JLR, on kopie fundamenty pod nowy obiekt.

Za konsekwentny i oszałamiający rozwój (wzrost sprzedaży o 17% w 2020 r.), a przede wszystkim za stworzenie w Krakowie największego salonu Toyoty w Polsce i ostateczne udowodnienie, że poziom sprzedaży na danym rynku to nie preferencje klientów, tylko sprawność biznesowa dealera. Jeszcze w 2019 r. udział Toyoty w rynku krakowskim wynosił niecałe 9%, w 2020 r. – już blisko 12%. Taki wynik pozwolił marce na wyprzedzenie Skody.

Formularz do głosowania

Zaproponowane przez Was firmy i osoby mają szansę znaleźć się w wąskim gronie nominowanych do Nagród Rynku Dealerskiego. Ostateczną listę Nominowanych (po trzy firmy/osoby w każdej kategorii) wyłoni do końca sierpnia redakcja „Dealera”.

Zdecydują Kapituła i internet

O zwycięstwie w każdej kategorii decydują dwa rodzaje głosów: głosy oddane przez członków Kapituły Nagród (75 proc. wagi) oraz głosy internautów (25 proc.). Szczegóły wyboru laureatów Nagród Rynku określa Regulamin.

Ogłoszenie laureatów 11. edycji Nagród Rynku Dealerskiego zostanie ogłoszone przez naszą redakcję podczas Kongresu Dealerów, 14 września w Łodzi.


Szczegółowy opis nagrodzonych firm oraz osób, a także rozmowy z laureatami znajdą się z kolei w październikowym „Dealerze”. To wówczas okładka miesięcznika będzie należeć tradycyjnie do Człowieka Roku. Odpowiednią ekspozycję zyskają także pozostali laureaci.

Laureaci ubiegłorocznej edycji Nagród Rynku Dealerskiego

Laureaci 2020

Nagrody Rynku Dealerskiego są uhonorowaniem firm i osób, które poprzez realizację ciekawych i odważnych działań osiągają wysoką dynamikę wzrostu, bądź które nowatorskimi koncepcjami i systematyczną pracą umacniają swoje biznesy oraz renomę branży dealerskiej w Polsce. Każda z nagród to docenienie nie tylko strategii i skuteczności biznesowej, ale także intuicji, charakteru i indywidualnych umiejętności laureata. Przyznawane od 2011 r.

Przeczytaj więcej o poprzedniej edycji Nagród i laureatach

Laureaci 2020

Laureaci Nagród 2020

14-15 września, Łódź

14-15 września, Łódź

14-15 września, Łódź

2 dni, 18 prelegentów

20-minutowe wystąpienia

Spotkanie branży!

NAGRODY

SPOTKANIE

PROGRAM

Prelekcje „szyte” pod potrzeby właścicieli i menedżerów stacji dealerskiej.

BANKIET

WYSTAWA

BADANIE SATYSFAKCJI

Pierwsza dealerska konferencja od 2 lat, 30 godzin spotkań w kuluarach

W ciągu 2 dni w jednym miejscu wszyscy najważniejsi biznesowi partnerzy dealerów

Prezentacja Badania to jedna z najbardziej emocjonujących chwil na Kongresie

Gala Nagród Rynku, czyli rozdanie dealerskich Oscarów

Przy lampce wina i dobrej muzyce rozmowy nabierają bardziej luźnego charakteru

Dealer Kongres. Stacjonarnie i na żywo

Podczas 2. dni obejrzysz 360 minut inspirujących prelekcji o tematyce maksymalnie sformatowanej pod potrzeby właścicieli i menedżerów dealerstw. Specjaliści w swoich tematach zainspirują Cię, jak efektywnie poprawiać biznes.

Dealerzy – odsłonią procesy i dobre praktyki wdrażane u siebie w firmie. Opowiedzą, co zrobili i „jak działa to u mnie”

Eksperci i praktycy z branży – pokażą konkretne przykłady wdrożeń, które przyniosły wymierne efekty u dealerów

Specjaliści spoza motoryzacji – wytłumaczą zmiany, jakie zachodzą we współczesnym świecie biznesu: w sprzedaży, zarządzaniu i marketingu

Kiedy? 14-15 września 2021 r.

Gdzie? W tym roku zapraszamy do Łodzi, do hotelu DoubleTree by Hilton, czyli dawnej Wytwórni Filmów Fabularnych. Będzie więc filmowo i klimatycznie. Ale podkreślamy: dość odtwarzania „z taśmy”. Gramy na żywo, z publicznością na miejscu.

Wydarzenie jest skierowane zarówno dla przedstawicieli małych i średnich dealerstw, jak i dla menadżerów zarządzającymi wielooddziałowymi salonami.

Kongres to również świetna okazja do spotkania się z innymi dealerami, importerami i dostawcami usług dla dealerów. Nie ma lepszej okazji, by wymienić się doświadczeniami, poplotkować, a może i ubić nowe biznesy.

Strona Kongresu Dealerów >>

Miesięcznik Dealer

ul. Jutrzenki 177
02-231 Warszawa

ul. Zagłoby 18 lok. 31 02-495 Warszawa

Dealer Consulting Group Konieczny i Wspólnicy S.J

Tel. 22 243 63 86
redakcja@miesiecznikdealer.pl
www.miesiecznikdealer.pl
www.dealerconsulting.pl